„Šeimos diena muziejuje“ – tai diena, kai muziejuje galėsite prasmingai praleisti laiką kartu su šeima ir dalyvauti dominančiame užsiėmime. Jie vyksta ne tradicinėse klasėse, o visų muziejaus padalinių erdvėse, kurios geriausiai atspindi edukacijų originalumą ir nuotaiką.
2024 m. spalio 20 d., sekmadienį, jūsų lauks 7 veiklos Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose. Būtina išankstinė registracija nurodytais telefonais arba internetu.
Kaina pasirinktame edukaciniame užsiėmime: suaugusiam – 3 Eur, su nuolaida – 1,50 Eur (nuolaidos taikomos vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems).
Spalio 20 d.:
Edukacija „Chaimo Frenkelio odos dirbtuvės. Kaklo pakabutis“
11 val. Chaimo Frenkelio vila-muziejus (Vilniaus g. 74, Šiauliai)
Chaimo Frenkelio odos dirbtuvėlėse galite pasigaminti ne tik apyrankę, bet ir kaklo papuošalą – pakabutį. Jis sukurtas moduliniu principu, kai dėliojama detalė į detalę, todėl tai primena galvosūkį, kurį malonu išspręsti. Edukacijoje lavinamas ir erdvinis mąstymas, nes reikia perprasti, kaip sudėti detales vieną į kitą. Kviečiame pasipuošti ir pamiklinti mintis.
Edukacija „Tarpukario Lietuvos pradžios mokykla. Dailyraščio pamoka“
12 val. Šiaulių istorijos muziejus (Aušros al. 47, Šiauliai)
Raštas – vienas iš svarbiausių žmonijos atradimų. Dėl jo šiandien turime ir išmanome savo ir kitų tautų istoriją bei praeitį. Tačiau svarbu ne tik taisyklingai, bet ir gražiai rašyti. O tai jau – mokslas. Keistai suliniuotame sąsiuvinyje plunksnakočiu vieną po kitos raitysime dailias raides ir jungsime jas į žodžius ir sakinius.
Edukacija „Fotograma – šešėlinio vaizdo drama“
13 val. Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai)
Jeigu Jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte? Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma? Mes jus kviečiame įsitikinti, kad tai labai realu, nenuspėjama ir įdomu.
Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai Jūs iš laboratorijoje esančių daiktų (augalų tematika) pradėsite dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Galėsite jį ir kitiems parodyti, ir apie visa tai papasakoti.
Pasaka iš vinilinės plokštelės bei trumpa ekskursija
13 val. Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174, Šiauliai)
Pasakos – gražus mūsų vaikystės atsiminimas, o neretas pamena, kad stebuklingų herojų ir nuotykių kupinas istorijas jiems ne tik skaitė tėvai ar seneliai – pasakų įrašai sklido iš patefono.
Viniline plokštele vadinama analoginio garso laikmena diske, ant kurio išraižytas pagal garso bangą kintantis spiralinis griovelis. Tokiose plokštelėse lietuviškai įrašytos pasakos kelis praėjusio amžiaus dešimtmečius buvo viena smagiausių vaikų vakaro pramogų.
Susitikimo metu klausysimės pasakos iš vinilinės plokštelės, po to dalinsimės įspūdžiais ir susižinosi kaip atsirado garso įrašai. Muziejaus ekspozicijoje pamatysite skirtingais laikotarpiais pagamintus veikiančius televizijos imtuvus, grojančius mechaninius patefonus, elektrofonus, magnetofonus. Išgirsite pasakojimą apie garso įrašų istoriją.
Edukacija „Duonos kepimas“
14 val. Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus (Architektų g. 73, Šiauliai)
Sakoma, kad duonos skonis – tai gyvenimo skonis. Norite sužinoti, koks jis – ateikite pas mus, į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur Jus maloniai priims šventiškai nusiteikusi „gaspadinė" – juk šiandien bus kepama kvapni, natūraliai subrandinta, naminė duonelė! Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, išgirsite pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinosite valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, išmoksite naudotis duonkepe, minkysite tešlą, kepsite ir ragausite duonelę.
Registracija vykdoma iki spalio 17 d. 12 val. Nesusidarius grupei – edukacija bus atšaukta.
Ekskursija parodoje „Tarpukario moters portretas“
14 val. Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89, Šiauliai)
Venclauskių namuose-muziejuje eksponuojama paroda „Tarpukario moters portretas“, skirta Stanislavos Venclauskienės 150-osioms gimimo metinėms. Paroda atkuria jos gyvenamojo laikotarpio kontekstą, parodo Stanislavą jos laikmečio aplinkoje, atskleidžia to meto iššūkius ir tendencijas. Ekskursijos dalyviai plačiau sužinos apie S. Venclauskienę ir kitas to meto moteris –bendraamžes, bendražyges, bendramintes. Tai tarpukario moterų gyvenimo apžvalga.
Apžvalginė ekskursija Dviračių muziejuje
15 val. Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139, Šiauliai)
Dviračių muziejus – vienintelis Lietuvoje specializuotas muziejus, skirtas dviračio istorijai. Kiekvienas lankytojas čia tampa aktyviu dalyviu, galinčiu susipažinti su dviračio istorija ir išmėginti šios transporto priemonės teikiamas galimybes ir pramogas.