Ką veikti muziejuje su šeima?
Kviečiame susiburti visai šeimai balandžio 21 d., sekmadienį ir leistis į nuotykius kartu!
„Šeimos diena muziejuje“ – tai diena, kai muziejuje galėsite prasmingai praleisti laiką kartu su šeima ir dalyvauti dominančiame užsiėmime.
Jie vyksta ne tradicinėse klasėse, o visų muziejaus padalinių erdvėse, kurios geriausiai atspindi edukacijų originalumą ir nuotaiką.
2024 m. balandžio 21 d., sekmadienį, jūsų lauks 6 veiklos Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose. Būtina išankstinė registracija nurodytais telefonais arba internetu.
Kaina pasirinktame edukaciniame užsiėmime: suaugusiam – 3 Eur, su nuolaida – 1,50 Eur (nuolaidos taikomos vaikams, moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems).
Edukacija „Archeologiniai kasinėjimai“
12 val. Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47, Šiauliai)
Užsiėmimo dalyviai ne tik susipažins su archeologija per pasakojimą ir praktinę užduotį, bet ir pamatys tikrus archeologinių kasinėjimų metu rastus ir ištirtus eksponatus iš pačių seniausių laikų.
Susipažinsime su Šiaulių krašto priešistore, šiam kraštui būdingais kultūriniais sluoksniais, ekspozicijoje išvysime, kokius įrankius naudojo pirmieji, prieš maždaug 12 tūkstančių metų į šiuos kraštus atkeliavę žmonės, neolito laikotarpiu naudotas žemdirbystės technologijas, bronzos amžiaus žalvario lydinius bei V a. pr. Kr. pradėtą iš vietinės pelkių rūdos lydyti geležį.
Gyvai pamačius profesionalių archeologų iškastus ir ištirtus radinius, edukacijos dalyviai bus įkvėpti patys išbandyti šio darbo procesą. Pasirinkę norimą tyrinėti plotelį inscenizuotose perkasose (dėžutėse su radiniais, užpiltais smėliu) su edukatoriaus pagalba, mentele ir šepetėliu dalyviai kasinės ir analizuos aptiktus atsitiktinius radinius, diskutuos, kas tai per objektai, mėgins priskirti juos atitinkamam istoriniam laikotarpiui.
Registracija tel. (8 41) 37 53 45 arba https://i.ausrosmuziejus.lt/ttkZv
Edukacija „Chaimo Frenkelio odos dirbtuvės. Apyrankė“
12 val. Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje (Vilniaus g. 74, Šiauliai)
Užsiėmimo metu gaminsime apyrankes iš spalvotų odos juostelių, pabandysime įkalti kniedę, išmušti skylę specialiu skylmušiu, įtvirtinti spaudes užsegimui. Edukacija puoselėja gamybos rankomis techniką, lavina kūrybiškumą ir saviraišką.
Registracija tel. (8 41) 52 43 89 arba https://i.ausrosmuziejus.lt/ttkZv
Edukacija „Fotograma – šešėlinio vaizdo drama“
13 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai)
Jeigu jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte? Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma? Mes jus kviečiame įsitikinti, kad tai labai realu, nenuspėjama ir įdomu!
Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas – kursime objektų vaizdus šviesai jautriame fotopopieriuje. Kūrybai pasitelksime tautodailės, karpinių motyvus bei kitus įvairiausius laboratorijoje esančius daiktus. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Fotogramos atvirukus galėsite pasilikti atminčiai.
Registracija tel. (841) 52 43 93 arba https://i.ausrosmuziejus.lt/ttkZv
Pasaka iš vinilinės plokštelės bei trumpa ekskursija
13 val. Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174, Šiauliai )
Pasakos – gražus mūsų vaikystės atsiminimas, o neretas pamena, kad stebuklingų herojų ir nuotykių kupinas istorijas jiems ne tik skaitė tėvai ar seneliai – pasakų įrašai sklido iš patefono.
Viniline plokštele vadinama analoginio garso laikmena diske, ant kurio išraižytas pagal garso bangą kintantis spiralinis griovelis. Tokiose plokštelėse lietuviškai įrašytos pasakos kelis praėjusio amžiaus dešimtmečius buvo viena smagiausių vaikų vakaro pramogų.
Susitikimo metu klausysimės pasakos iš vinilinės plokštelės, po to dalinsimės įspūdžiais ir susižinosi kaip atsirado garso įrašai. Muziejaus ekspozicijoje pamatysite skirtingais laikotarpiais pagamintus veikiančius televizijos imtuvus, grojančius mechaninius patefonus, elektrofonus, magnetofonus.
Registracija tel. (8 41) 52 43 99 arba https://i.ausrosmuziejus.lt/ttkZv
Ekskursija ir edukacinė veikla parodoje „Tegul sklinda tautoje Vlado Pūtvio idėjos“
13 val. Venclauskių namuose-muziejuje (Vytauto g. 89, Šiauliai)
Paroda pasakoja apie V. Putvinskį-Pūtvį ir jo šeimą, artimuosius, bendražygius, jų gyvenimą, veiklą. Parodoje atskleidžiama daugialypė V. Putvinskio-Pūtvio asmenybė, parodant jį gyvenamojo laikotarpio kontekste. Jo asmenyje tarsi susijungia kelios epochos, kai dvarininkas, kilęs iš lenkiškosios tradicijos šeimos, apsisprendžia būti lietuviu ir drąsiai imasi iniciatyvų, keičiančių ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvenimus. Ekskursijoje ne tik sužinosite intriguojančią Putvinskių šeimos archyvo slėpimo ir suradimo istoriją, bet ir visi kartu galėsite pažaisti žaidimą „Putvinskių archyvo paslaptys“.
Registracija tel. (8 41) 52 43 97 arba https://i.ausrosmuziejus.lt/ttkZv
Edukacija „Važiuok dviračiu saugiai“
14 val. Dviračių muziejuje (Vilniaus g. 139, Šiauliai)
Saugaus eismo taisykles vaikams reikia skiepyti nuo mažų dienų. Tam galima pasitelkti savo žinias, knygas, ekranus, o galima kartu su jais atvykti į edukacinį užsiėmimą Dviračių muziejuje, kuriame ir tėveliai turės galimybę pasikartoti savo jau turimas žinias.
Visi žinome, jog važiuojant dviračiu reikia ne tik užsidėti šalmą, apsivilkti gerai iš tolo matomus drabužius ir važiuoti saugos reikalavimus atitinkančiu dviračiu, bet ir būtina laikytis kelių eismo taisyklių. O norint jų laikytis, reikia jas mokėti. Kaip pereiti gatvę ir kas tas „zebras“? Kam reikalingi atšvaitai? O kur galima važinėti dviračiu? Į visus šiuos klausimus ieškosime atsakymo edukaciniame užsiėmime „Važiuok dviračiu saugiai“.
Registracija tel. (8 41) 52 43 95 arba https://i.ausrosmuziejus.lt/ttkZv
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |