­

Naujienos

Atgal

Paskutinį vasario sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas

2024-02-25

2024 m. vasario 25 d., paskutinį mėnesio sekmadienį, 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių lankymas yra nemokamas.
Lankytojų lauks:
✅ CHAIMO FRENKELIO VILA-MUZIEJUS (VILNIAUS G. 74, ŠIAULIAI)
Nuolatinės ekspozicijos „Provincijos dvaras ir miestas“, „Žydų kultūros paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“ lankymas.
Paroda „Litvakų dailininkai Paryžiuje“. Praėjusiais metais ši paroda, kurios kuratorė – dr. Vilma Gradinskaitė, buvo eksponuojama Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje. Čia pirmą kartą Baltijos šalyse taip išsamiai buvo pažvelgta į Lietuvos žydų dailininkų, emigravusių į Paryžių, kūrybą. Šiauliuose mažesne apimtimi pristatoma paroda pasakoja apie litvakų dailininkų migracijos bangas į Prancūziją, jų štetlišką pasaulėžiūrą, siekius, laimėjimus, Tėvynės ilgesį.
✅ FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 140, ŠIAULIAI)
Atvertoje muziejaus ekspozicijos „Laisvė fotografijai!“ dalyje išvysite vertingiausius eksponatus iš muziejuje saugomos kolekcijos, kurioje – daugiau kaip 150 000 istorinės ir meninės fotografijos bei negatyvų, fotografijos gamybos priemonių, fotografinių spaudinių, dokumentų bei kitų su fotografija susijusių dalykų. Ekspozicijoje gausu įtraukių vietų – stilizacijų, rekonstrukcijų, virtualių ir patyriminių sprendimų.
Aleksandro Ostašenkovo paroda „Neįvardyto laiko portretas. 1968–2024“. A. Ostašenkovo pasaulėžiūra, santykis su žmogumi, vertybės ir autorinis braižas nepavaldus besikeičiančiam laikui, epochoms, santvarkoms, madoms. Parodoje pristatoma daugelį dešimtmečių autoriaus kurta serija „Neįvardyto laiko portretas“ (1968–2024), kurią plėtoti autorių paskatino poreikis apmąstyti kintantį laiką, patirtį, surinkti asmeniškai išgyventus gyvenimo fragmentus, apibendrinti laiką ir savo būtį laike. Paroda kupina mąslaus egzistencinio jautrumo, laikinumo ir nebūties nuojautų, ypatingo gylio ir atidos aplinkai, žmogaus būčiai, jausenai, lemčiai.
13 val. Fotografijos muziejuje – „Pasivaikščiojimas po parodą su autoriumi Aleksandru Ostašenkovu“.
Parodos „Neįvardyto laiko portretas. 1968–2024“ autorius kviečia lankytojus kartu pasidalinti asmeniškai išgyventais gyvenimo fragmentais, patirtimi, apibendrinti laiką ir savo būtį laike.
✅ VENCLAUSKIŲ NAMAI-MUZIEJUS (VYTAUTO G. 89, ŠIAULIAI)
Muziejuje išvysite per restauraciją atidengtus ryškiaspalvius sienų dekorus. Nusileidę į cokolinį muziejaus aukštą pateksite į vaikų erdvę, kurioje mažieji tikrai ras ką veikti, kol tėveliai apžiūrinės Venclauskių namų-muziejaus ekspoziciją. Taip pat kviečiame pasivaikščioti po Našlaičių sodą.
Pirmajame muziejaus aukšte veikia paroda „Modernizmo
architektūra Šiauliuose: pažink, kurk, žaisk“. Čia išvysite Šiauliuose iki šių dienų išlikusių modernizmo pastatų modelius, išgirsite jų pastatymo istorijas, sužinosite, kuo gi išskirtinė modernizmo architektūra ir kas jai būdinga. Naujai įgytas žinias iškart galėsite praktiškai pritaikyti modernizmo miestelyje, išbandydami įvairias veiklas. Parodoje lankytojų taip pat lauks pažintis su architekto profesija. Jo darbo subtilybes bus galima išbandyti patiems. Paroda išskirtinė tuo, kad ji bus įdomi ir patraukli jauniesiems muziejaus lankytojams, kurie parodoje galės tiesiog pažaisti, sudėlioti, pastatyti, išlankstyti, nupiešti ir taip atrasti modernizmo architektūrą.
Antrajame muziejaus aukšte išvysite V. Putvinskio-Pūtvio 150-osioms metinėms skirtą parodą „Tegul sklinda tautoje Vlado Pūtvio idėjos“. Paroda pasakoja apie V. Putvinskį-Pūtvį ir jo šeimą, artimuosius, bendražygius, jų gyvenimą, veiklą. Parodoje atskleidžiama daugialypė V. Putvinskio-Pūtvio asmenybė, parodant jį gyvenamojo laikotarpio kontekste. Jo asmenyje tarsi susijungia kelios epochos, kai dvarininkas, kilęs iš lenkiškosios tradicijos šeimos, apsisprendžia būti lietuviu ir drąsiai imasi iniciatyvų, keičiančių ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvenimus.
✅ ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (AUŠROS AL. 47, ŠIAULIAI)
Šiaulių istorijos muziejuje lankytojai išvys atvirų saugyklų ekspoziciją, parodančią „Aušros“ muziejaus eksponatų „aukso fondą“ ir šiemet atvertą nuolatinę ekspoziciją, atskleidžiančią Šiaulių praeitį nuo seniausių laikų iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1918 m.
Muziejuje turėsite unikalią galimybę virtualiai išvysti du šalies kino profesionalų sukurtus filmus: režisieriaus Donato Ulvydo patriotinė juosta „Aš Lietuva“ ir nesenai pristatyta jaudinanti kelionė per atgijusius menininko Algio Kriščiūno paveikslus „Žaisti Gyvenimą“. Būtina įsigyti filmo peržiūros bilietą!
Daugiau informacijos – https://i.ausrosmuziejus.lt/GEdVI
✅ DVIRAČIŲ MUZIEJUS (VILNIAUS G. 139, ŠIAULIAI)
Pirmame muziejaus aukšte jūsų lauks tiek suaugusiesiems, tiek vaikams džiaugsmo suteikiančios varžybos šiuolaikiniu ir senoviniu dviračiais. Senovinis medinis dviratis sukonstruotas pagal beveik penkių šimtmečių senumo brėžinius. Trečio aukšto ekspozicijoje galėsite išbandyti plento dviračių sportą, antrame aukšte – paminti netradicinę sporto priemonę – velomobilį.
✅ RADIJO IR TELEVIZIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 174, ŠIAULIAI)
Muziejaus ekspozicijoje pamatysite skirtingais laikotarpiais pagamintus veikiančius televizijos imtuvus, išgirsite grojančius mechaninius patefonus, elektrofonus, magnetofonus. Pasiūlysime patiems išbandyti telegrafo aparatą ir Morzės abėcėle pasiųsti SOS signalą.
Muziejaus edukacinėje erdvėje išvysite Odesoje pagamintą kino juostos montavimo stalą ir XX a. 7 deš. menančią kino kamerą. Atskleisime paslaptį, kaip XX a. 7-9 deš. nufilmuota medžiaga buvo apdorojama iki kol ją pamatydavo žiūrovai.
✅ ŽALIŪKIŲ MALŪNININKO SODYBA-MUZIEJUS (ARCHITEKTŲ G. 73, ŠIAULIAI)
XIX a. pabaigoje užmiestyje, Žaliūkių kaime vokiečio Gustavo Danielio tėvo žemėje pastatytas Žaliūkių malūnas šiandien jau „apglėbtas“ augančio miesto. Šis įspūdingo stoto statinys ir šalia jo atkurta sodyba mena kadaise čia buvusį Žaliūkių kaimą.
Kviesime pasivaikščioti po atstatytą svirną, kuriame rasite atvirų saugyklų ekspoziciją. Čia išvysite Žemės ūkio ir amatininkų įrankių ir Buities ir namų apyvokos daiktų rinkinių eksponatų.