Šiaulių „Aušros“ muziejaus bendruomenė pastaraisiais mėnesiais gyvena pasiruošimo ir šventinio jaudulio nuotaikomis – kitų metų kovo 11 d. bus minima muziejaus įkūrimo 100 metų sukaktis. Muziejaus, vienos iš seniausių miesto kultūros institucijų, istorija betarpiškai siejasi su Šiauliais, tad šimtmečiui paminėti skiriamos veiklos įvairiais būdais pristatys miesto savastį, kultūrą, dvasią bei patį muziejų ir jo vietą miesto istorijoje. Ši sukaktis – tai gilių tradicijų ir sukauptos patirties įprasminimas bei perteikimas visuomenei, kuris teminiais renginiais ir veiklomis džiugins šiauliečius ir miesto svečius visus 2023 m.
Prieš šimtą metų Šiaulių miesto visuomenės ir kultūros šviesuoliai kūrė muziejų su mintimi, kad jis puoselės ir reprezentuos Šiaulių regiono praeities paveldą ir istorinę atmintį. Besikeičiant muziejininkų kartoms, „Aušros“ muziejaus veikla išsiplėtė tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, bet tuo pačiu ir itin susikoncentravo į Šiaulių istorijos svarbą. Nenuostabu, kad planuojant Šimtmečio veiklas, muziejininkai užsibrėžė aktualizuoti miesto istorinį ir kultūrinį tapatumą, gaivinti gyventojų savitapatybę formuojančią istorinę atmintį, stiprinti Šiaulių, kaip istorinio miesto, įvaizdį ir prestižą, miestiečių paveldosaugines nuostatas, kurti estetišką ir kūrybišką miesto gatvių aplinką, atskleisti senamiesčio dvasią bei savitumą.
Plėtoti istorinės atminties ir tapatumo temą, „Aušros“ muziejus kviečia jau dabar – šią savaitę arkoje į Fotografijos muziejaus kiemą sukurta neofreska, kuri įprasmins naują meninę erdvę mieste – gatvės galeriją. Neofreska, sukurta pagal Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkiniuose saugomą nežinomo autoriaus fotografiją, vaizduojančią žydų šeimą Tilžės gatvėje Šiauliuose apie 1935 m. Kūrinys skiriamas Šiauliuose iki II pasaulinio karo gyvavusios gausios žydų bendruomenės atminimui. Neofreską sukūrė šiaulietiškų šaknų turinti dailininkė monumentalistė Lina Šlipavičiūtė-Černiauskienė ir ją ant sienos perkėlė kartu su metalo dailininke Lauryna Kiškyte.
Arkoje į Fotografijos muziejaus (Vilniaus g. 140) ir Tilžės g. 164 namo kiemą sukurta galerija, trauks stabtelėti, įsižiūrėti, pažinti bei išjausti miesto ir jį kūrusių žmonių istoriją per meną. Taip pat atkreips dėmesį į istorinę architektūrą, pro kurią galbūt kasdien praeinama, neatpažįstant jos istoriškumo.
Istorinės audros ne tik pakeitė miesto gyventojų sudėtį – liko mažai senųjų šiauliečių, menančių ir galinčių perduoti savo ainiams istorinės praeities patirtis ir taip išlaikyti atminties tęstinumą, bet pakeitė ir miesto pavidalą, ištrynė ar suniveliavo miesto istorinės architektūros, liudijančios miesto istoriškumą, paveldą. Tikimasi, kad lauko galerija per meną skatins gyventojų ir miesto svečių susidomėjimą, diskusijas, pažinimą, o mieste kuriantiems menininkams atsivers nauja erdvė kūrybinių sumanymų, interpretuojančių miesto istorijos ir tapatumo temas, erdvė.
Projektą įgyvendino: Šiaulių „Aušros“ muziejus, Fotografijos muziejus
Projektą parėmė: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba
Platesnę informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Komunikacijos skyrius, tel. (8 41) 43 36 80, el. p. info@ausrosmuziejus.lt
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |