2022 m. kovo 11 d. Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47, Šiauliai) vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus įkūrimo 99-ųjų metinių minėjimas.
Kovo 11-oji Šiaulių „Aušros“ muziejui – dviguba šventė – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo ir muziejaus įkūrimo diena. Pasitikdamas 99-ąją sukaktį, muziejus kvietė į renginį Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47), atvėrusiame duris po kiek daugiau nei 2 metus trukusios rekonstrukcijos. Apie rengiamą muziejaus ekspoziciją ir čia esančias atviras eksponatų saugyklas susirinkusiems plačiau papasakojo „Aušros“ muziejaus direktorius R. Balza.
Simboliška, kad minint muziejaus įkūrimo 99-metį, buvo pristatyta knyga „Šiaulių „Aušros“ muziejaus metraštis. 2005–2017“, perteikianti susistemintą informaciją apie įvairiapusę muziejaus veiklą. Tai jau antrasis muziejaus metraštis, pirmasis, apėmęs 1992–2004 m. laikotarpį, buvo išleistas 2008 m. Knygos redakcinė kolegija: Raimundas Balza (pirmininkas), Viktorija Lozaitienė, Sigita Milvidienė, Odeta Stripinienė, Audronė Šapaitė, Virginija Šiukščienė (knygos sudarytoja), Vilija Ulinskytė-Balzienė, dizaineris Vilmantas Dambrauskas, maketuotojas Artūras Jaugėla, redaktorė Lina Kazlauskaitė.
Gausus autorių-muziejaus darbuotojų kolektyvas knygoje rašo apie muziejaus rinkinius, mokslinius tyrimus, ekspozicinę-parodinę, leidybinę, edukacinę veiklas, pristato įgyvendinus investicinius projektus sukurtas kokybiškai naujas erdves, skirtas teikti šiuolaikines muziejines-kultūrines paslaugas muziejaus lankytojams – miesto bendruomenei ir atvykstantiems į Lietuvą ir Šiaulių. Reta institucija gali pasididžiuoti nuosekliai ne tik formaliose ataskaitose, bet ir leidiniuose fiksuojanti savo veiklą. Knygos turinį pristatė leidinio sudarytoja Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė.
Vasario 16-ąją Šiaulių istorijos muziejuje pradėjo veikti Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) paroda „Aniceta, Stasys, Teresė, Jonas, Janė, Petras, Mykolas, Uršulė, Anupras ir kiti. Čiabuvių pasakojimai“. Parodos objektas – lietuvių etnosas, mažiausią XIX–XX a. visuomenės modernizavimo įtaką patyrusių ir autentiškiausią bei archajiškiausią kultūrą išsaugojusių kaimo gyventojų sluoksnis. Pasakojimas kuriamas čiabuvių sukurtais artefaktais ir fotografų, kraštotyrininkų, etnologų surinktais liudijimais, kurie atveria kaimo žmogaus savastį, jos lėtą raidą. Susirinkusiems parodą pristatatė jos kuratorė dr. Margarita Matulytė (LNDM).
Kovo 11 d. 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai buvo lankomi nemokamai: Chaimo Frenkelio vila-muziejus, Fotografijos muziejus, Venclauskių namai-muziejus, Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus, Šiaulių istorijos muziejus, Dviračių muziejus, Radijo ir televizijos muziejus.
Knygą „Šiaulių „Aušros“ muziejaus metraštis. 2005–2017“, kaip ir kitus muziejaus leidinius, galima įsigyti „Aušros“ muziejaus padaliniuose ir el. muziejaus parduotuvėje – https://shop.ausrosmuziejus.lt/produktas/siauliu-ausros-muziejaus-metrastis-2005-2017-2/.
Fot. E. Tamošiūnas
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |