Europos paveldo dienos Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose

2024-09-05

Kiekvieną rugsėjį visoje Lietuvoje pažinti kultūros paveldą kviečia Europos paveldo dienos. Šiųmetė tema „Kultūros paveldas: ryšiai, įtakos, keliai“ siekia atskleisti kultūros paveldo objektų istorijas bei vertes platesniame geografiniame ir istoriniame kontekste. Kasmet šioje programoje dalyvauja ir Šiaulių „Aušros“ muziejus, pakviesdamas apsilankyti savo padaliniuose ir geriau pažinti Šiaulius.

PROGRAMA
Multimedijos „Šiaulių albumas: miesto istorija fotografijose“ peržiūros

Rugsėjo 10–13 d. 10–18 val. Fotografijos muziejaus Studijoje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks multimedijos „Šiaulių albumas: miesto istorija fotografijose“ peržiūros. Miesto istoriją čia reprezentuos Vilniaus ir Tilžės gatvių praeities vaizdai. Šios dvi vienos seniausių miesto gatvių yra pagrindinės Šiaulių urbanistinio karkaso ašys, susikertančios pačiame miesto centre, senamiesčio branduolyje. Tai ir judriausios šiauliečių kasdienių maršrutų trasos, skersai ir išilgai skrodžiančios miestą, o už jo ribų virstančios magistralėmis, kurios jį sujungia su pasauliu. Multimedijoje per fotografijose užfiksuotą istoriją atskleidžiama miesto tapatybė ir jos virsmas.

Peržiūros nemokamos, registracija nereikalinga.

Ekskursija Venclauskių namuose-muziejuje

2024 m. rugsėjo 15 d. 14 val. Venclauskių namuose-muziejuje (Vytauto g. 89, Šiauliai) vyks nemokama ekskursija, kurios dalyviai daugiau sužinos apie muziejaus pastatą, statytą apie 1926 m., susipažins su jo architektu Karoliu Reisonu, jo darbais, apžiūrės pastate išlikusius tarpukarinius patalpų dekorus – art nouveau stiliaus trafaretinę tapybą. Dalyviai taip pat sužinos daug įdomių faktų apie šiuose namuose gyvenusią Venclauskių šeimą ir jų darbus.

Ekskursija nemokama, registracija nereikalinga.

Ekskursija „Muziejinių vertybių konservavimas bei restauravimas“

2024 m. rugsėjo 11 d. 13 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Restauravimo skyriuje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks ekskursija „Muziejinių vertybių konservavimas bei restauravimas“. Dalyviai sužinos apie konservavimo, restauravimo, prevencinio konservavimo procesus, išvys polichromuotos liaudies skulptūros restauratorių darbus, susipažins, kaip atliekamos auksavimo technikos, senųjų baldų restauravimas. Popieriaus dirbtuvėse bus pristatytos senosios ir moderniosios popieriaus gamybos ir restauravimo ypatybės. Metalo restauratoriai paaiškins metalo dirbinių restauravimo eigą, atskleis taikomas restauravimo metodikas. Archeologijos restauratoriai papasakos apie atgimstančius pačius seniausius eksponatus.

Ekskursija nemokama. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija tel. (+370 41) 52 43 89 arba internetu>>>

Ekskursija su malūnininku ir duonos degustacija

2024 m. rugsėjo 13 d. 15 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 74, Šiauliai) vyks ekskursija su malūnininku ir duonos degustacija. Muziejuje galima paragauti čia keptos ruginės duonos, sužinoti šimtametes duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, o taip pat susipažinti su XX a. pradžios buitimi. Lankytojai sužinos Žaliūkių vėjo malūno istoriją, tad kartu su malūnininku verta aplankyti nuo 1875 m. čia stovintį vėjo malūną ir sužinoti, kaip atsiranda miltai, iš kurių kepama gardi, kvapni ruginė duona.
Ekskursijos dalyviai plačiau sužinos ir  apie 2022 m. sodybą papildžiusį atstatytą svirną, perkeltą iš Medginų kaimo (Joniškio r.), 2023 m. jame įrengta etnografijos eksponatų atvirų saugyklų ekspozicija, pristatanti Šiaurės ir Vidurio Lietuvos  XIX a. pab. –XX a. pirmos pusės kaimo gyvenamąją aplinką – buities ir namų apyvokos daiktus, darbo įrankius, padargus ir kt.
Ekskursija nemokama. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 211198 arba internetu>>>

Platesnė informacija apie Europos paveldo dienas Lietuvoje https://europospaveldodienos.lt/