Elektroninio roko ir styginių instrumentų fone atidarytas Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

2024-07-07

2024 m. liepos 6 d. Chaimo Frenkelio vilos parke Šiauliuose, minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, atidarytas XXI tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Šventiniame koncerte pasirodė elektroninės muzikos roko grupė „Royce“ ir Klaipėdos kamerinis orkestras. 21 val. susirinkusieji kartu su lietuviais visame pasaulyje giedojo „Tautišką giesmę“.

Įspūdingos Chaimo Frenkelio vilos parko rožių žiedų jūros fone liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – „Aušros“ muziejus tradiciškai atidarė Tarptautinį Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalį, vyksiantį liepos-rugpjūčio mėnesiais. Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza pasidžiaugė, kad 21-us metus skaičiuojantis festivalis nuolat ieško naujovių, tad atidarymo koncerte galime išgirsti netikėtą muzikos sintezę – elektroninį roką ir klasiką.

Praėjusiais metais veiklos dešimtmetį paminėjusi elektroninio roko grupė „Royce“ šiauliečiams paruošė gurmaniškų garsų kupiną koncertą „Royce & Orchestra“. Jo metu skambėjo geriausi „Royce“ kūriniai, kuriems naujo skambesio ir dramatiškumo suteikė Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus).

21-ą kartą organizuojamo Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programoje – 9 pasirodymai. Kasmet meno vadovo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Roberto Šerveniko parengta programa nustebina Šiauliuose dar nematytais pasirodymais, pirmą kartą čia pasirodančiais atlikėjais iš Lietuvos ir užsienio.

Šiųmetėje programoje – pirmą kartą Lietuvoje lankysis pučiamųjų instrumentų ansamblis „German Brass“ iš Vokietijos. Du renginiai persikels į kitus muziejus – bendradarbiaujant su Žemaičių muziejumi „Alka“ ir Daugyvenės kultūros istorijos muziejumi-draustiniu, išvykstamieji koncertai vyks Telšių ješivoje ir Burbiškio dvare (Radviliškio r.). Vienas iš pasirodymų skirtas vaikams – Raganiukės teatras atveš muzikinį spektaklį visai šeimai „Karlsono skambutis“. Pasinerti į šokį kvies Kauno šokio teatras „Aura“ ir kt.

Liepos 11 d., ketvirtadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos Koncertinėje salėje festivalį tęs „Trio Agora“ koncertas „Hotel Tango“: Žilvinas Brazauskas (klarnetas, Lietuva, Vokietija), Natania Hoffman (violončelė, Italija, JAV, Belgija), Robertas Lozinskis (fortepijonas, Lietuva).

Išsami festivalio programa skelbiama „Aušros“ muziejaus puslapyje https://i.ausrosmuziejus.lt/aHNU6. Bilietus galima įsigyti „Ticket Market“ ir Chaimo Frenkelio vilos kasose.

Organizatoriai: Šiaulių „Aušros“ muziejus, VšĮ „Sielai“. Projektą finansuoja: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai:  „Sabalin“, „Bleu de Frenkel“. Informaciniai rėmėjai: LRT, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“, „LT ADVERT“. Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“. Festivalį įgarsina – MB „SLS Tech“

Fot. Edvardas Tamošiūnas.