Ant Fotografijos muziejaus stogo startavo Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai“

2024-06-04

Su trenksmu prasidėjo ketvirtasis Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai 2024“, organizuojamas VšĮ „Sielai“, bendradarbiaujant su Fotografijos muziejumi. Šiaulių miesto panoramos fone, Fotografijos muziejaus stogo terasoje, tris vakarus koncertavo jaunimas. Pasirodė 29 atlikėjai ir grupės, dienos pasirodymus vainikavo jau populiarumo sulaukusios grupės „Timid Kooky“, „Sraigės efektas“, „Church on Wheels“. Kiti festivalio renginiai vyks iki birželio 26 d.

Birželio 4–6 dienomis Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai“ žiūrovai galėjo mėgautis plačiu muzikos spektru – nuo dainuojamosios poezijos, pop iki roko ir metalo. Didžioji dalis pasirodančių muzikantų buvo Šiaulių miesto ir regiono moksleiviai, grįžtantys į gimtąjį miestą studentai. Kai kurie jų festivalyje dalyvavo jau 4-tą kartą ir per šį laiką spėjo suburti gerbėjų būrį, kasmet užsukantį ant Fotografijos muziejaus stogo, išgirsti mėgstamų grupių. „Festivalis šiemet jau išaugo vaikiškus marškinėlius – tapo reprezentaciniu miesto renginiu, pasklido po įvairias miesto erdves ir suteikė veržlios jaunatviškos energijos Šiaulių kultūros atmosferai“, – sako kartu su VšĮ „Sielai“ festivalį organizuojančio Fotografijos muziejaus vadovė Vilija Ulinskytė-Balzienė.

Į festivalio programą įsitraukė muzikantai iš visos Lietuvos: Alytaus, Gargždų, Utenos, Naujosios Akmenės, Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos. Plati pasirodančiųjų geografija liudija susidomėjimą festivaliu ir leidžia susirinkusiems išgirsti jaunimo muzikines aktualijas, skatina kūrybos sklaidą.

Fotografijos muziejaus stogo terasoje koncertavo: Justas Petryla, Dovilė Karpiūtė, Gabija Petrauskaitė, grupės: „Šilo tiltas“, „GYVA“, „Šaukštai po pietų“, „MetroFZ“, „R-16“, „Diarchija“, „Pale Trust“, „Sankaba“, „Siluetai“, „Duemuteth“, „Medetkos“, „Empyrean“, „DATA DIEM“, „Anaphora“, „neperskaitau“, „PymperBob“, „Saulės Dievas“, „Griliažas“, „FRIZZ“, „Neto“, „šiaurė“, „geck“, „NIOKOMI“.

Festivalį vedė charizmatiškieji Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai Severinas Norgaila ir Aidas Matutis, kurie taip pat yra grupės „Church on Wheels“ nariai. Šios grupės trankūs ritmai ir užbaigė trijų dienų muzikinį maratoną ant Fotografijos muziejaus stogo. Kitą savaitę, birželio 12 d., festivalis keliasi į Valstybinį Šiaulių dramos teatrą, kur įvyks Simono Nekrošiaus muzikinis performansas „Paraobjektai“.

TOLIMESNĖ FESTIVALIO PROGRAMA

Birželio 12 d. 18 val. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre
Simono Nekrošiaus muzikinis performansas „Paraobjektai“

Birželio 18 d. 14 val. Fotografijos muziejuje
Sauliaus Petreikio Kūrybinės-edukacinės dirbtuvės

Birželio 18 d. 18 val. Šiaulių amfiteatre
Sauliaus Petreikio ir Domanto Razausko koncertas

Birželio 19 d. 18 val. Koncertų salėje „Saulė“
Arno Karolio Kmieliausko muzikinis performansas „It’s not about new sound“.

Birželio 25 d. 13 val. Fotografijos muziejuje
Remigijaus Rančio Kūrybinės-edukacinės dirbtuvės

Birželio 26 d. 18 val. Šiaulių amfiteatre
grupių „Gėda“ ir „Egomašina“ koncertai

Renginiai nemokami. Renginiuose bus fotografuojama ir filmuojama.
Pasirodymų laikai skelbiami „Šiauliai gyvai“ facebook – https://www.facebook.com/Siauliailive

Fot. Edvardas Tamošiūnas, Fotografijos muziejaus archyvas.

Organizatorius – VšĮ „Sielai“. Partneriai: Fotografijos muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus. Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė. Informacinis parneris – LRT. Festivalio draugai: UAB „Lasegra“, GRAVIRUOTI.LT, MV GROUP, UAB „Rūta“, UAB „Saulės dukros“, COFFAS, garsas-lt.lt, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Koncertų salė „Saulė“, Šiaulių menų mokykla, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, Odė bijūnams, Šiaulių naktys
Saugumu rūpinasi: ERGO, Ekskomisarų biuras.