Renginių kalendorius

  Rugpjūtis 2018  
P A T K Pn Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

2018 m. vasario 16 d., penktadienį, 13 val. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas ir parodos „Sveika, Nepriklausomoji! Tautiškumo ir modernumo ženklai tarpukario Lietuvoje" teatralizuotas atidarymas. Dalyvaus LR Seimo narys, Valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininkas prof. Arūnas Gumuliauskas. Įėjimas nemokamas.

Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai specialiai šiai progai parengė pasirodymą, kviečiantį sugrįžti į tarpukario Lietuvą – naujai suskambės tarpukario kūrėjų eilės, atsiskleis to laikotarpio Lietuvos gyvenimo aktualijos. Aktoriai Nomeda Bėčiūtė, Lina Bocytė, Vladas Baranauskas įkūnys tarpukario Lietuvos idėjas ir siekius. Pasirodymą papildys Arijaus Ivaškevičiaus atliekami tarpukario Lietuvos muzikiniai kūriniai.

Tarpukario nepriklausomos Lietuvos (1918–1940) laikotarpis - tai visų valstybės ir visuomenės gyvenimo sričių pažangos ir pokyčių metas. Šiandien, švenčiant nepriklausomybės 100-metį, „Aušros" muziejus gręžiasi į praeitį ir žvelgia į tarpukario Lietuvos gyvenimą. Pažinti jį iš arčiau muziejaus lankytojams padės paroda „Sveika, Nepriklausomoji! Tautiškumo ir modernumo ženklai tarpukario Lietuvoje", veiksianti iki 2018 m. birželio 30 d.

Vasario 16-ąją atidaroma paroda supažindins su tarpukario Lietuva ir tuo laikotarpiu susiformavusiais ir išryškėjusiais visuomeninio, kultūrinio, politinio, socialinio ir ekonominio gyvenimo ženklais, kurie kalba apie jaunos valstybės siekius kartu su visu pasauliu eiti pažangos keliu, būti modernia valstybe ir drauge išsaugoti savitumą, puoselėjant ilgametes tradicijas. Parodos leitmotyvu pasirinkti autentiški to laikotarpio posakiai, frazės, šūkiai, kurie išsako esmines to meto aktualijas ir atskleidžia tarpukario Lietuvos gyvenimo niuansus.

Parodoje gausu tautiškumą ir modernumą išreiškiančių simbolių, kuriais siekiama ne tik apžvelgti svarbiausius įvykius, bet ir parodyti, kaip jie buvo priimami to meto visuomenės ir kaip tai buvo išreiškiama viešojoje erdvėje. Išraiškingi tarpukario dailininkų plakatai, fotografijos, garbingus darbus Lietuvai liudijantys apdovanojimai, simboliais ir šūkiais papuoštos vėliavos, aprangos detalės, lietuviškos produkcijos reklamos ir pakuotės, nauji importiniai daiktai ir kiti to meto aktualijas atspindintys eksponatai padeda geriau pažinti tarpukario Lietuvą.

Parodoje pristatomi eksponatai ne tik iš Šiaulių „Aušros" muziejaus rinkinių, bet ir iš kitų Lietuvos muziejų bei institucijų: Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės, Mažosios Lietuvos istorijos, Kauno miesto, Kauno IX forto, Vytauto Didžiojo karo muziejų, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekų, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Telšių vyskupijos kurijos ir kt.

2018 m. vasario 16 d. 11–17 val. Šiaulių „Aušros" muziejaus padaliniai (Chaimo Frenkelio vila, Fotografijos muziejus, Žaliūkių malūnininko sodyba, Dviračių muziejus, Radijo ir televizijos muziejus) lankomi nemokamai. Vasario 16 d. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) pradeda veikti Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui skirta paroda „Tapatybės formatai. Tradicija ir modernumas tarpukario Lietuvos fotografijoje".

Organizatorius Šiaulių „Aušros" muziejus
Rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija
Parodos dizainas Darius Linkevičius
Parodą įrengė UAB „Trolio paslaugos"

Daugiau informacijos apie Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimą: www.lietuva100.lt

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus l. e. Istorijos skyriaus vedėjos pareigas Augustė Labenskytė, tel. (8 41) 52 43 92, el. p. a.labenskyte@ausrosmuziejus.lt.

« Atgal