Renginių kalendorius

  Rugpjūtis 2018  
P A T K Pn Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

2014 m. vasario 26 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko Aleksandro Makejevo gyvo garso koncertas. Išskirtinių tekstų, dainų autoriaus ir atlikėjo dviejų dalių koncerte skambėjo kūriniai, pasižymintys ironišku, dažnai net sarkastišku požiūriu į gyvenimą, valdančiąsias struktūras, atspindintys nūdienos socialines aktualijas.

Daugiau nei 20 metų muzikiniame pasaulyje gyvenantis A. Makejevas teigia, kad „muzika – visas mano gyvenimas, o geriausia gerbėjų dovana – nuoširdus ačiū po koncerto". Pagrindinis atlikėjo instrumentas – gitara, o kuriamos dainos – apie tai, kas dedasi Lietuvoje. „Dažnai perteikiu ir savo patirtį, apdainuoju pažįstamus ir draugus", – atskleidžia atlikėjas, kuris rašo dainas ne tik sau, bet ir kitiems Lietuvos atlikėjams, televizijų serialams, tokiems kaip „Garbės kuopa", „Širdys paklydėlės", „Be namų", „Nekviesta meilė", „Kelias namo" ir kt.

A. Makejevo muzikinio kelio pradžia – 1991 metai. Šeimoje muzikantų nebuvo, senelio pavardė – Čaikovskis, ir tai yra vienintelė sąsaja su muzika. Būdamas maištingo charakterio grojo ir dainavo daugelyje to meto pogrindinių roko grupių. Žymiausios jų: „Šiukšliadėžė", „Moraliniai valkatos", „Marihuana", „LSD", „N-14" ir kt. Muzikanto dainų paletė išties marga, nuo roko ir sunkesnės muzikos iki country stiliaus. Populiariausios ir hitais tapusios kompozitoriaus dainos – „Tėvelis", „Tas ilgas kelias namo", „Gelbėk save", „Vienas kitą surasti", „Miražas" – žinomos visiems Lietuvos melomanams. Autorius sukūrė muziką ir žodžius daugiau, kaip 200 muzikinių kūrinių. Kadangi autoriaus dainose vyrauja atvira ar paslėpta patriotinė gaida, didžiausiu pripažinimu tapo koncertai Lietuvos kariams karštuosiuose taškuose Afganistane (Kabulas, Čagčaranas, Kandaharas) bei Irake (Alkuta). Jautrios sielos atlikėjas yra aktyvus socialinių akcijų dalyvis ir organizatorius. O paklaustas be kurių trijų dalykų negalėtų gyventi, muzikantas atsako: „Be gitaros, meškerės ir knygos".

 

Informacija iš www.bardai.lt, www.pramogukaraliai.lt

« Atgal