Renginių kalendorius

  Liepa 2018  
P A T K Pn Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

2017 m. rugsėjo 3 d. Šiaulių „Aušros“ muziejuje vyko Europos žydų kultūros dienai skirti renginiai. Mieste buvo vedamos žydų istoriją ir kultūros paveldą Šiauliuose pristatančios ekskursijos, o Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) demonstruojami žydų bendruomenės istoriją ir tradicijas perteikiantys videofilmai bei organizuojamas „Protų mūšis“ Lietuvos žydų kultūros tematika. Renginiai nemokami.

Žydų kultūros paveldo aktualizavimui skirti renginiai Šiaulių „Aušros“ muziejuje organizuojami kasmet. Tradiciškai, kaip ir visoje Europoje, minint Europos žydų kultūros dieną, jie rengiami pirmąjį rugsėjo mėnesio savaitgalį.

Žydų paveldo objektus Šiauliuose pristatančiomis ekskursijomis siekiama prisidėti prie žydų kultūros paveldo kelio Lietuvoje kūrimo ir sklaidos. Prieš metus parengtą ir šiais metais naujais objektais papildytą ekskursijos maršrutą sudaro trys dešimtys su žydų istorija susijusių pastatų ir vietų mieste. Ekskursijų po Šiaulių senamiestį dalyviai, vedami gido, aplankė keliolika iš jų, kelionę pradėdami Chaimo Frenkelio viloje.

Maršrutas yra prieinamas ir pasibaigus minėtiems renginiams. Kiekvienas į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius parsisiuntęs „IZItravel“ programėlę gauna maršruto „Žydų paveldo objektai Šiauliuose“ žemėlapį, informaciją apie objektus, jų istorinius vaizdus ir galės savarankiškai pažinti žydų istorijai Šiauliuose svarbius objektus. Maršrutas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis.

11–16 val. Chaimo Frenkelio viloje vyko žydų bendruomenės istoriją pasaulyje ir Lietuvoje perteikiančių videofilmų: „Žydų diaspora pasaulyje“ (Izraelio nacionalinė biblioteka, 2017) ir „Žydų diaspora Lietuvoje“ (Lietuvos žydų paveldo kelio asociacija, 2017) seansai, o 16 val. – videofilmo „Žydai Šiauliuose“ (Šiaulių „Aušros" muziejus, 2017) pristatymas.

17 val. vyko „Protų mūšis“ Lietuvos žydų kultūros tematika.

Fot. R. Stonkutė. Daugiau akimirkų iš renginio – Chaimo Frenkelio vilos facebook puslapyje.

Renginius Šiaulių „Aušros" muziejuje iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos. Renginių partnerė – Lietuvos žydų paveldo kelio asociacija.

Informaciją apie renginį teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Jovita Vilimaitienė, tel. (8 41) 52 43 92.

« Atgal