Biželis 2017
26 27 28 29 30

Šiaulių „Aušros" muziejus kasmet tradiciškai organizuoja edukacinių programų ciklą „Šeimos savaitgalis muziejuje", kurio metu skatina vaikus kartu su tėvais ar seneliais mokytis ir kurti netradicinėje erdvėje. Muziejinė edukacija suteikia galimybę sužinoti savo krašto istoriją, išmokti ir suprasti įvairius amatus, eksperimentuoti, tuo pačiu ugdo kūrybiškumą ir leidžia linksmai ir įdomiai praleisti laiką su savo artimaisiais.

Devintą kartą organizuojamas „Šeimos savaitgalis muziejuje" pakvies į penkis užsiėmimus, truksiančius iki balandžio mėnesio. Jie vyks net keturiuose skirtinguose „Aušros" muziejaus padaliniuose: Chaimo Frenkelio viloje, Fotografijos muziejuje, Žaliūkių malūnininko sodyboje, Edukacijos centre. Norintys neįprastai ir prasmingai praleisti šeštadienio popietę kviečiami sužinoti Advento tradicijas, gaminti fotogramas, susipažinti su avalynės istorija, lieti žvakes, išmarginti kiaušinius tradiciniai raštais.

Dalyvių skaičius ribotas. Registracija tel. (8 41) 52 43 94.

PROGRAMA

2016 m. gruodžio 3 d. 11 ir 14 val. „Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai..."
Gruodis – Advento metas, kai aplink tvyro susikaupimas ir stebuklinga ramybė. Kartu tai ir mistiškas laikotarpis, pilnas įvairių tikėjimų, spėjimų ir burtų, lemsiančių ateinančius metus, šeimyninę laimę ar asmeninę sėkmę.
Visą gruodžio mėnesį Žaliūkių malūnininko sodybos šeimininkai, malūnininkas ir jo gaspadinė, šventiškai papuoštoje troboje lauks besidominčių senaisiais papročiais ir kvies dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Adventas - tikėjimai, spėjimai, burtai..." Užsiėmimo dalyviai išgirs draudimų, kurių privalu laikytis Advento metu, spės orus ir būsimą derlių, pabandys sužinoti, ką gi jiems žada ateinantys metai, vaišinsis pačių iškeptais kūčiukais, dar prėskučiais ar šližikais vadinamais.

Vieta: Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73, Šiauliai.
Bilietų kainos: suaugusiesiems – 4 Eur, vaikams – 2 Eur.

2017 m. sausio 14 d. 11 ir 14 val. „Fotograma – šešėlinio vaizdo drama"

Jeigu Jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte? Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma? Mes jus kviečiame įsitikinti, kad tai labai realu, nenuspėjama ir įdomu.
Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai Jūs iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų pradėsite dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Galite atsinešti savo daiktų ir taip fotogramą padaryti dar asmeniškesnę. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Galėsite jį ir kitiems parodyti, ir apie visa tai papasakoti.

Vieta: Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai.
Bilietų kainos: suaugusiesiems – 4 Eur, vaikams – 2 Eur.

2017 m. vasario 4 d. 11 ir 14 val. „Batai mano..."

Avalynės istorija – tarsi kupinas atradimų ir ieškojimų romanas. Kaip saugotumėte kojas nuo įkaitusio dykumų smėlio? O kuo avėdami bristumėte per sniegynus? Ateikite ir sužinokite, kokio ilgumo bato nosis kėlė pavydą aplinkiniams, kas pirmieji pradėjo avėti aukštakulniais, kada atsirado pirmoji „tikra" batų pora.
Edukacinėje programoje „Batai mano..." susipažinsite su avalynės istorija ir patys galėsite tapti dizaineriais bei sukurti savo svajonių batus.

Vieta: Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74, Šiauliai.
Bilietų kainos: suaugusiesiems – 4 Eur, vaikams – 2 Eur.

2017 m. kovo 4 d. 11 ir 14 val. „Žvakių liejimas"

Žvakės nuo seniausių laikų buvo laikomos apsaugos ir dvasingumo simboliu. Jomis mūsų senoliai pasišviesdavo dirbdami įvairius namų ruošos darbus, tikėjo, jog jos apsaugo nuo negandų, blogųjų dvasių, sugeria neigiamą energiją, turi gydomųjų galių.
Per edukacinį užsiėmimą sužinosite žvakės atsiradimo istoriją, su žvakėmis susijusius papročius, žvakių liejimo technologijas ir būdus.

Vieta: Edukacijų centras, Aušros al. 47, Šiauliai.
Bilietų kainos: suaugusiesiems – 3 Eur, vaikams – 1,5 Eur.

2017 m. balandžio 1 d. 11 ir 14 val. „Margučių raštai"

Svarbiausias Velykų simbolis – margintas kiaušinis (margutis) – reiškia gamtos prisikėlimą, gyvybės atsiradimą, gyvenimo atsinaujinimą, augalijos gimimą, jos žydėjimą ir vaisingumą. Kviečiame susipažinti su Velykų tradicijomis, papročiais, simboliais ir ornamentika bei išmokti marginti kiaušinius karštu vašku. Į pratybas reikia atsinešti kelis kietai virtus kiaušinius.

Vieta: Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73, Šiauliai.
Bilietų kainos: suaugusiesiems – 2 Eur, vaikams – 1 Eur.