Renginių kalendorius

  Liepa 2018  
P A T K Pn Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

XX mokslinė-praktinė konferencija „Fotografija Lietuvos muziejuose“

2017 m. balandžio 20–21 d. Fotografijos muziejuje Šiauliuose (Vilniaus g. 140) vyko Lietuvos muziejų asociacijos (toliau – LMA) Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos XX mokslinė-praktinė konferencija „Fotografija Lietuvos muziejuose".

Konferencijos tiklslas – aktualizuoti fotografijos paveldą, saugomą Lietuvos muziejuose ir privačiose kolekcijose. Jubiliejinėje konferencijoje dalyvavo 23 pranešėjai iš įvairių Lietuvos muziejų, mokslo ir kultūros institucijų. Fotografijas kaupia, saugo, tyrinėja ir reprezentuoja kone kiekvienas Lietuvos muziejus, todėl pranešimų tematika labai įvairi: fotografijos istorija ir atmintis, rinkinių kaupimo strategijos ir sklaidos įvairovė, interpretacijų menas ir ekspozicijų inovatyvumas, nacionaliniai ir daugianacionaliniai kontekstai, fotografijos kūrėjų asmenybės ir fotografijos meno objektai.

Regionui konferencijoje atstovavo ir pranešimus skaitė Šiaulių „Aušros" muziejaus istorijos skyriaus vedėja Jovita Vilimaitienė („Fotografijos paveldo sklaida. Inovatyvios paslaugos muziejuose") ir vienintelio specializuoto fotografijos meno ir technikos muziejaus Lietuvoje – Fotografijos muziejaus – vedėja Vilija Ulinskytė-Balzienė („(Per)kuriant fotografijos muziejų").

Visi pranešimai bus publikuoti tęstiniame LMA leidinyje ,,Lietuvos muziejų rinkiniai Nr. 16. „Fotografija Lietuvos muziejuose". Konferenciją organizuoja Lietuvos muziejų asociacija ir Fotografijos muziejus. Renginį remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Konferencijos dalyviai susipažino su Fotografijos muziejumi, jo veikla, eksponatų saugyklomis, rengiama nuolatine ekspozicija, apžiūrėjo parodą „Spalva Lietuvos fotografijoje", aplankė Chaimo Frenkelio vilą ir joje įsikūrusį Restauravimo centrą, šiuo metu eksponuojamą tarptautinę parodą „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje".

LMA Rinkinių mokslinio tyrimo sekcija nuo 1998 m. kasmet vis kitame Lietuvos muziejuje organizuoja konferencijas, skirtas muziejininkystės aktualijoms aptarti. Šios konferencijos – galimybė Lietuvos muziejininkams skelbti mokslinius tyrinėjimus, kurie yra sudėtinė muziejinio darbo dalis. Taip aktualizuojamas muziejinis paveldas, jo kokybiško išsaugojimo ir reprezentacijos galimybės.

2017 m. balandžio 20 d. Chaimo Frenkelio viloje taip pat vyko LMA Švietimo sekcijos narių ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas ir diskusijos grupėse, vykdant LMA Švietimo sekcijos inicijuotą kultūros tyrimų projektą „Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos Lietuvos muziejuose būklės vertinimas ir rekomendacijų dėl jos gerinimo pateikimas".

Daugiau informacijos: http://fotomuziejus.lt/renginys/fotografija-lietuvos-muziejuose/

Informaciją teikia Dalius Avižinis, LMA Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos vadovas, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Rinkinių apskaitos ir saugojimo skyriaus vedėjas, tel. +370 684 11934, el. paštu d.avizinis@valdovurumai.lt.

Fot. E. Tamošiūnas. Daugiau akimirkų iš renginio – Šiaulių „Aušros“ muziejaus facebook'e.

« Atgal