Biželis 2018
25 26 27 28 29 30

Tarptautinė paroda „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“ eksponuojama Rokiškio krašto muziejuje

Šiaulių „Aušros" muziejaus kartu su G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejumi parengta paroda „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje", skirta abiejų valstybių Nepriklausomybių 100-mečiams, keliauja po abi šalis.

Teatralizuotas parodos atidarymas G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejuje įvyko 2016 m. lapkričio 16 d., o 2017 m. vasario 16 d. –Šiaulių „Aušros" muziejuje. 2017 m. paroda eksponuota Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje, Palangos kurorto muziejuje, Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje. 2017 m. rugsėjo 23 d. Palangoje, švenčiant Baltų vienybės dieną, paroda buvo pristatyta Lietuvos Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui ir Latvijos Saeimos pirmininkei Inarai Mūrniecei. Parodą pristatė „Aušros" muziejaus direktorius Raimundas Balza ir Jelgavos savivaldybės Dūmos pirmininko pavaduotoja Rita Vectiranė. Pristatyme taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijos Respublikoje Artūras Žurauskas, Latvijos Respublikos Nepaprastasis ir Įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Einaras Semanis, Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Svečiams įteikta parodos knyga.

2018 m. vasario 15 d. paroda „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje" atidaryta Rokiškio krašto muziejuje. Rokiškyje paroda eksponuojama neatsitiktinai – iš šio krašto kilę Lietuvos Respublikos Ministrai Pirmininkai Juozas Tūbelis, Vladas Mironas, rašytoja, Mintaujos gimnazistų globėja Liudvika Didžiulienė-Žmona, kuriems parodoje skirta nemaža vietos. Paroda Rokiškio krašto muziejuje bus eksponuojama iki kovo 12 d.

Daugiau apie parodą skaitykite čia.

Akimirkos iš parodos atidarymo Rokiškyje.