Rugsėjis 2017

Tarptautinė asmenukių diena muziejuje

2017 m. sausio 18 d., trečiadienį, minima tarptautinė asmenukių diena muziejuje, kurios tikslas pagyvinti muziejus ir jų ekspozicijas, pristatyti juos kaip aktyvias, dinamiškas, atviras ir šiuolaikiškas kultūros institucijas. Muziejų lankytojai ir darbuotojai kviečiami iš naujo pažvelgti į muziejų erdves, kuriose galima linksmai ir netradiciškai praleisti laiką, kūrybiškai pažvelgti į eksponatus ir juos savaip interpretuoti.

Kviečiame apsilankyti Šiaulių „Aušros" muziejaus padaliniuose ir pasidaryti asmenukę prie jus sudominusio eksponato. Savo atradimais kviečiame dalytis socialiniuose tinkluose, pažymint

#Asmenukėmuziejuje #Museumselfie #Aušrosmuziejus

Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74) efektingas asmenukes galite nusifotografuoti ekspozicijoje „Provincijos dvaras". Muziejaus darbuotojai pasiūlys Jums pasipuošti spalvingomis skrybėlėmis, kurios leis įsijausti į dvaro atmosferą. Norintiems pasijusti dvarininkų giminės dalimi siūlome įsiamžinti neseniai ekspoziciją papildžiusio Gruževskių šeimos portreto fone.

Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73) galite nusifotografuoti asmenukes, kurios atspindės etnokultūros ir lietuviškų tradicijų temą. Sodyboje netrūksta įdomių vietų įsiamžinti, bet ieškantiems nekasdienio vaizdo muziejininkai rekomenduoja fotografuotis prie duonkepės krosnies ar malūno girnų.

Dviračių muziejuje (Vilniaus g. 139) asmenukę galima pasidaryti minant interaktyvų dviratį ar imituojant pasivažinėjimą velomobiliu.

Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174) lankytojai gali įsiamžinti prie telegrafo aparato, besukantys XIX a. pab. polifono rankenėlę ar prie bet kurio kito patikusio eksponato.