Renginių kalendorius

  Rugsėjis 2018  
P A T K Pn Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Rudens lygiadienis Žaliūkių malūnininko sodyboje

 

2018 m. rugsėjo 22 d., šeštadienį, 19 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos minėjimas. Renginys nemokamas.

Rugsėjo 22-ąją, kai diena vėl susilygina su naktimi, kaip ir kasmet, minimas rudens lygiadienis. Būdami drauge ir dėkodami už gerą šių metų derlių, sudeginsime saulės, medžio, ožio simbolius. Kūrendami laužą, prisiminsime senuosius rudens lygės papročius: ugnį, išneštą iš trobos per Kupolines, per vasarą įvairių švenčių metu degusią malūnininko sodybos laužavietėje, iš laukų vėl parnešime į malūnininko trobą ir įkursime krosnį.

Pasitikti rudenį šiais metais muziejininkai kviečia kartu su grupe „Vilko pupos". Grupės pavadinimas kilęs nuo liaudiško lubino (lot. lupinus) pavadinimo. „Vilko pupos" – tai 6 narių kolektyvas, dainuojantis ir grojantis įvairiais lietuvių liaudies muzikos instrumentais. Grupė kuria folkloro improvizacijas bei netradiciškai atlieka lietuvių liaudies dainas, paįvairindama jas savo gamybos ar kitų tautų instrumentų skambesiu. Grupės repertuare vyrauja ramios, meditacinio pobūdžio dainos, kviečiančios kelionei į save. Grupės sudėtis: Lina Bartašienė (vokalas, kanklės, būgnas), Albertas Bartašius (vokalas, kanklės, basetlė, dambrelis), Elena Kovėrienė (vokalas), Gvidas Kovėra (vokalas, dūdmaišis, okarina, dūdukas, manikarka, ryla), Rita Linkevičienė (vokalas), Vytas Linkevičius (vokalas, dūdmaišis, lumzdeliai, ragelis, giga).

Tą pačią dieną švenčiama ir Baltų vienybės diena. Jos proga, kaip ir daugelyje Lietuvos, Latvijos ir kitų pasaulio vietų, prie Žaliūkių vėjo malūno 20 val. uždegsime baltų vienybės sąšaukos laužą. Ugnis - ženklas, kad esame. Ugnies uždegimas vienu metu - mūsų visų vienybė. Kartu prie laužo būti ir vienytis kvies Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Vieversėlis" (vad. Arūnas Stankus).

Kviečiame šiauliečius, šalia Žaliūkių malūno esančių vietos bendruomenių narius, neabejingus mūsų tautos papročiams ir praeičiai, šeštadienio vakarą susiburti Žaliūkių malūnininko sodyboje.

PROGRAMA:
19 val. Malūnininko troboje – folkloro improvizacijos su grupe „Vilko pupos",
lauke – senoviški žaidimai, piemenų duonos kepimas, žolelių arbata.
20 val. Saulės palydėjimas, laužo uždegimas, lygiadienio simbolių sudeginimas ir vienybės linkėjimas su folkloro ansambliu „Vieversėlis".
20.30 val. Ugnies parnešimas į trobą.

Organizatorė – Šiaulių „Aušros" muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyba. Rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros" muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė, tel. (8 41) 21 11 98.

« Atgal