Renginių kalendorius

  Rugpjūtis 2018  
P A T K Pn Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Pirmoko diena „Aušros“ muziejuje

2017 m. gegužės mėnesį Šiaulių „Aušros" muziejus rengia akciją patiems mažiausiems Šiaurės Lietuvos regiono moksleiviams – pirmokėliams – „Pirmoko diena „Aušros" muziejuje". Pagrindinis akcijos tikslas – supažindinti vaikus su muziejumi ir jo vertybėmis, plėsti jų pažinimo ribas netradicinėje aplinkoje, skatinti domėtis savo krašto, tautos praeitimi, senąja kultūra, papročiais.

Edukaciniai užsiėmimai

• Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais
(ŠAM Edukacijos centras, Aušros al. 47)

Kviečiame į įdomų ir linksmą edukacinį užsiėmimą, mėgstamą tiek pradinukų, tiek ir vyresniųjų klasių moksleivių. Jo metu geležies amžiaus kostiumu apsirengęs archeologas papasakos apie senovinius drabužius nuo akmens amžiaus iki XVII a. Moksleiviai sužinos apie siūlus, audinius, galės apžiūrėti kostiumų rekonstrukcijas, jais apsirengti ir nusifotografuoti. Archeologas pamokys nusivyti vieną archeologinio kostiumo elementą - spalvotą virvutę, kuri vejama iš vikingų išmoktu būdu, naudojant akmenukus.

Kaina vienam moksleiviui – 0,50 Eur.
Tel. registracijai (8-41) 52 43 94

 

• Piemenėlių vargai ir pramogos
(Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73)

Kerdžiaus ragas mažuosius kviečia susiburti Žaliūkių malūnininko sodyboje. Lauke vedamo naujo edukacinio užsiėmimo dalyviai, tapę piemenėliais, sužinos įvairių dalykų apie ganiavą senajame kaime. Kerdžius parodys, kaip buvo daromi piemenų muzikos instrumentai - iš medžio žievės ir mediniai lumzdeliai, skudučiai, švilpynės, šiaudo birbynės, galės jais paraliuoti. Piemenėliai išmoks nusivyti virvutę ir virvę, padaryti pantį. Lauks ir tradiciniai piemenėlių žaidimai: lenktynės su maišais, paslėptų daiktų ieškojimas, muštukas. Galiausiai bus ragaujama lauže keptų bulvių su lupenomis. Šiame edukaciniame užsiėmime piemenėlių vargai nedideli, o pramogos – smagios.

Kaina vienam moksleiviui – 0,50 Eur.
Tel. registracijai (8-41) 21 11 98

 

• Batai mano...
Chaimo Frenkelio vila (Vilniaus g. 74, Šiauliai)

Avalynės istorija – tarsi kupinas atradimų ir ieškojimų romanas. Kaip saugotumėte kojas nuo įkaitusio dykumų smėlio? O kokia avalyne bristumėte per sniegynus? Ateikite ir sužinokite kokio ilgumo bato nosis kėlė pavydą aplinkiniams, kas pirmieji pradėjo avėti aukštakulniais, kada atsirado pirmoji „tikra" batų pora? Edukacinėje programoje „Batai mano" susipažinsite su avalynės istorija ir patys galėsite tapti dizaineriais bei sukurti savo svajonių batus.

Kaina vienam moksleiviui – 1 Eur.
Tel. registracijai (8-41) 52 43 89

 

• Važiuok dviračiu saugiai
(Dviračių muziejus, Vilniaus g. 139)

Visi žinome, jog važiuojant dviračiu reikia ne tik užsidėti šalmą, apsivilkti gerai iš tolo matomus drabužius ir važiuoti saugos reikalavimus atitinkančiu dviračiu, bet ir būtina laikytis kelių eismo taisyklių. O norint jų laikytis, reikia jas mokėti. Kviečiame dar kartelį apie tai pasikalbėti ir išsiaiškinti – mokame elgtis gatvėje saugiai ar ne.

Kaina vienam moksleiviui – 0,50 Eur.
Tel. registracijai (8-41) 52 43 95

« Atgal