Renginių kalendorius

  Rugpjūtis 2018  
P A T K Pn Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

„Menų dūzgės“ Chaimo Frenkelio viloje

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija su Ugdymo plėtotės centru, siekdami įgyvendinti Valstybės pažangos strategijos „Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030" iškeltas idėjas, Valstybinės švietimo 2013–2022 metų strategijos nuostatas, 2014 m. balandžio 14–18 d. organizuoja meno edukacijos kultūros erdvėse savaitę „Menų dūzgės".

Per šią edukacijos savaitę meninio ugdymo ir kitų dalykų mokytojai galės susipažinti su įvairiomis meno ir kultūros edukacijos formomis ir jas išbandyti, padiskutuoti su kolegomis, pasimokyti. Iš viso per „Menų dūzgių" savaitę įvyks 157 renginiai 56 skirtingose institucijose. Gana platus jų geografinis išsidėstymas – renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Kupiškyje, Kelmėje, Lazdijuose, Vilkaviškyje ir Zarasuose.

Rengiant šios edukacijos savaitės programą, bendradarbiavo įvairios kultūros, meno, mokslo ir ugdymo institucijos – bibliotekos, galerijos, koncertinės įstaigos, muziejai, viešosios įstaigos, draugijos, asociacijos, aukštojo mokslo institucijos, Švietimo ir mokslo ministerija, Kultūros ministerija ir Ugdymo plėtotės centras.

Šiaulių „Aušros" muziejus, įsiliedamas į „Menų dūzgių" renginius, balandžio 18 d. 12 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) organizuoja edukacinę-metodinę popietę „Meninis ir kultūrinis ugdymas. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vila". Renginys skirtas pedagogams, norintiems sužinoti apie meninio ugdymo galimybes muziejaus aplinkoje. Bus pristatyta įvairiapusė edukacinė muziejaus veikla:

• Ekskursija ekspozicijoje „Provincijos dvaras ir miestas XIX a. vid. – XX a. vid.", susidedanti iš dviejų dalių: antrame vilos aukšte įrengtos stilizuotos dvaro aplinkos ekspozicijos „Provincijos dvaras" ir pirmame – Šiaulių miesto ekspozicijos „Provincijos miestas".

• Taktilinė ekspozicija „Daiktai, kurie kalba", kurioje daiktus galima „pamatyti, išvysti" liečiant ir taip, kiek neįprastai, susipažinti su Lietuvos istorijos ir kultūros fragmentais bei šiuolaikiniu menu.

• Edukacinis užsiėmimas „Dvaro istorijos. Dvaro mada ir gyvensena". Apžvelgsime Europos ir Lietuvos kostiumo raidą, atskleisime intriguojančias XVIII a. flirto paslaptis, išmokysime nebylios vėduoklės kalbos ir įmantrių, daug fantazijos reikalaujančių kaklaskarės rišimo būdų.

• Edukacinis užsiėmimas „Prarasto miesto beieškant". Jo metu išsiaiškinsime, kas yra miestas, aptarsime Šiaulių miesto istoriją, raidą ir ieškosime senojo miesto pėdsakų dabartiniuose Šiauliuose.

• Edukacinis užsiėmimas „Košerinio maisto paslaptys". Pakviesime Jus peržengti įdomų, viliojantį ir netgi kiek paslaptingą žydų virtuvės slenkstį, supažindinsime su košerinio maisto ypatumais ir ruošimo specifika, bei pavaišinsime tradiciniais žydų valgiais.

• Prabanga, rafinuotumu ir elegancija dvelkianti paroda „Secesijos mada" iš Aleksandro Vasiljevo (Paryžius–Maskva–Vilnius) kolekcijos.

 

Renginio trukmė – 6 ak. val.
Kaina – 25 Lt. Popietės dalyviams bus išduodamos UPC pažymos, patvirtinančios dalyvavimą renginyje.
Būtina išankstinė registracija „Ugdymo plėtotės centro" registravimo sistemoje http://www.upc.smm.lt/tobulinimas/renginiai/duzges.php

 

Išsamią informaciją apie renginį teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Edukacijos skyrius, elektroniniu paštu edukacija@ausrosmuziejus.lt, telefonu (8 41) 52 43 94.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

« Atgal