Renginių kalendorius

  Gegužė 2018  
P A T K Pn Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Meistriškumo pamokos su Gintu Kavoliūnu

2017 m. birželio 10 d., šeštadienį, 11 ir 14 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko parodą „Spalva Lietuvos fotografijoje" lydintys renginiai – spalvotųjų fotografijų spausdinimo meistriškumo pamokos su fotografijos meistru Gintu Kavoliūnu. Dalyvavimas nemokamas.

Jau daug metų spalvotoji fotografija lydi mus kasdieniame gyvenime. Tėvų ar net senelių vestuvinius albumus puošia nors ir pablukusios, bet spalvotos fotografijos. Spalvotoji fotografija ėmė plisti maždaug XX a. viduryje, o amžiaus pabaigoje, masiškai pradėjus steigtis automatinėms laboratorijoms („minilabams"), visiškai užkariavo fotografijos rinką. Tokia laboratorijų sėkmė fotografijų gamybos proceso suvokimą atitolino nuo vartotojo. Nors nespalvotos fotografijos dar ilgai buvo spausdinamos tamsiuose kambarėliuose, voniose, spalvotas fotografijas dėl sudėtingo proceso fotografai – tiek mėgėjai, tiek ir profesionalai – mielai atiduodavo į laboratorijas. Taip įdomus ir užburiantis spalvų dėjimo procesas iš tamsių kambarėlių buvo perkeltas į didžiosios fotografijos pramonės laboratorijas.

Meistriškumo pamokoje, vedamoje G. Kavoliūno, dalyviai susipažino su dviem sudėtingais spalvų dėjimo būdais: adityviniu ir subtraktyviniu. Adityvinis spalvų dėjimo būdas – pro zoninius filtrus kiekviena fotografija eksponuojama tris kartus, atskirai parenkant tinkamą ekspoziciją kiekvienam šviesai jautriam sluoksniui. Subtraktyvinis metodas – spalva reguliuojama keičiant pro juostelę sklindančios baltos šviesos atspalvį, dėl kurio kinta viso atspaudo koloritas. Vadovo padedami šiais dviem metodais balansuodami spalvas atsispausdinsite spalvotas fotografijas iš spalvotos fotojuostelės.

Meistriškumo pamokoje buvo kviečiami dalyvauti analoginės fotografijos ir darbų spausdinimo pagrindus turintys fotografijos mylėtojai, ne jaunesni nei 16 metų. Dalyvių skaičius buvo ribotas, tad iki 2017 m. birželio 4 d. kviesta registruotis el. p. rasa@vlfc.lt (laiške nurodant vardą, pavardę, amžių, tel. nr.).

Projekto organizatoriai: Vito Luckaus fotografijos centras, Fotografijos muziejus
Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Informaciją teikia Vito Luckaus fotografijos centro vadovė Ieva Meilutė-Svinkūnienė, mob. +370 683 27 167, el. paštu ieva@vlfc.lt.

Fotografijos iš renginio – Fotografijos muziejaus facebook paskyroje.

« Atgal