Renginių kalendorius

  Spalis 2018  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lietuvos muziejų kultūrinio svetingumo programa Šiaulių „Aušros“ muziejuje

2017 m. rugsėjo–gruodžio mėnesiais moksleiviai kviečiami nemokamai dalyvauti specialiai jiems parengtoje svetingumo programoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Visi Lietuvos muziejų kultūrinio svetingumo programos renginiai moksleiviams yra nemokami. Būtina turėti moksleivio pažymėjimą. Kai kurioms veikloms reikalinga išankstinė registracija. Pirmoko dienos edukacijos skirtos tik pirmos klasės moksleiviams.

Išsami Lietuvos muziejų kultūrinio svetingumo programa skelbiama interneto svetainėse: www.muziejuedukacija.lt ir www.muziejai.lt.

 

ŠIAULIŲ „AUŠROS“ MUZIEJAUS KULTŪRINIO SVETINGUMO PROGRAMOS RENGINIAI IR VEIKLOS:

Chaimo Frenkelio vila (Vilniaus g. 74, Šiauliai)

2017 m. rugsėjo 1 d. – lapkričio 6 d.

Parodos „Piliakalniai be pilių" lankymas
Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, įvairiomis formomis kalbama apie šalies ištakas ir istorinės tėkmės raidą. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius paskelbė Piliakalnių metais, Šiaulių „Aušros" muziejus 2017 m. rugsėjo 14 d. 17 val. atidaro parodą „Piliakalniai be pilių". Chaimo Frenkelio viloje eksponuojamoje parodoje lankytojai išvys originalius nesenai konservuotus Bubių (Šiaulių r.) piliakalnio archeologinius radinius – medinės pilies gyventojų papuošalus, darbo įrankius, ginklus. Pirmą kartą bus eksponuojami unikalūs, apeiginiai raginiai kirveliai iš Jurgaičių piliakalnio (Kryžių kalno, Šiaulių r.). Moksleiviams įsigilinti į parodos temą padės edukaciniai stendai, kur bus galima sudėlioti priešistorės laiko juostą, „pastatyti" pilį ant piliakalnio maketo ir kt. Parodos metu ir jai pasibaigus viešai bus pasiekiami virtualūs įrankiai: puslapis apie Šiaulių krašto archeologiją ir interaktyvus maršrutas po aplinkinius piliakalnius. Paroda eksponuojama iki 2017 m. lapkričio 6 d.

 

2017 m. rugsėjo 3 d.

Europos žydų kultūros dienos renginiai
Šiaulių mieste bus vedamos ekskursijos, supažindinančios su žydų istorija ir kultūros paveldu. Ekskursijų pradžia 12 val. prie Chaimo Frenkelio vilos. Būtina registracija tel. (8 41) 52 43 89. 11-16 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks žydų bendruomenės istoriją pasaulyje ir Lietuvoje pristatančių videofilmų: „Žydų diaspora pasaulyje" (Izraelio nacionalinė biblioteka, 2017) ir „Žydų diaspora Lietuvoje" (Lietuvos žydų paveldo kelio asociacija, 2017) seansai, o 16 val. – videofilmo „Žydai Šiauliuose" (Šiaulių „Aušros" muziejus, 2017) pristatymas. 17 val. numatomas „protų mūšis" Lietuvos žydų kultūros tematika. Komandos (iki 6 asmenų) ir pavieniai asmenys, norintys dalyvauti žaidime, kviečiami iki 2017 m. rugsėjo 2 d. registruotis telefonu (8 41) 52 43 89.

 

2017 m. spalio mėn.

Pirmoko diena muziejuje – edukacija „Dvaro istorijos. Dvaro mada ir gyvensena"
XVIII–XIX a. dvaro mada – tai grožio ir elegancijos pasaulis, kuriame susipina keistos užgaidos, praktiškumas ir elgesio normos. Chaimo Frenkelio vilos ekspozicijoje „Provincijos dvaras" moksleivių laukia įdomus pasakojimas apie vaikų madą ir laisvalaikio žaidimus. Vyresnieji moksleiviai susipažins su Europos ir Lietuvos kostiumo raida, intriguojančiomis XVIII a. flirto paslaptimis, nebylia vėduoklės kalba ir įmantriais, daug fantazijos reikalaujančiais kaklaskarės rišimo būdais. Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 52 43 89.

 

Chaimo Frenkelio vilos parkas (Vilniaus g. 74, Šiauliai)

2017 m. rugsėjo-spalio mėn.

Lauko žaidimai-pramogos
Šiltuoju rudens laikotarpiu vaikai Chaimo Frenkelio vilos parke gali praleisti laiką išbandydami naują pramogą - dvaro žaidimus: XIX a. išpopuliarėjusį kroketą, domino, įspūdingo dydžio parko takeliais ridenamus kauliukus, bokštą, išbandyti savo taiklumą mėtydami žiedus.

 

2017 m. rugsėjo-spalio mėn.

Sigito Prancuičio paroda „Dialogaii"
Po atvirumi dangumi eksponuojama Sigito Prancuičio modernistinio meno asambliažų paroda „Dialogai".

 

Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai)

2017 m. rugsėjo 1–10 d. ir moksleivių atostogų metu

Fotografijos muziejaus stogo terasos ir ekspozicijos lankymas
Fotografijos muziejaus terasoje atsiveria įspūdinga Šiaulių panorama, o nepamirštamus įspūdžius žada galimybė įžengti į fotoaparato vidų – „camerą obscurą". Terasos monokliai leidžia pažvelgti į senųjų Šiaulių panoramas, kurias galima palyginti su iš aukšto atsiveriančiais šiuolaikinio miesto vaizdais. Iki 2017 m. lapkričio 5 d. muziejuje veikia Remigijaus Pačėsos kūrybos retrospektyva. Plačiau apie parodą skaitykite čia.

 

2017 m. rugsėjo 1 – gruodžio 31 d.

Fotografijos muziejaus skaityklos lankymas
Fotografijos muziejaus antrame aukšte esančioje skaitykloje moksleiviai ras specializuotos fotografijos bibliotekos leidinius – naujausius fotografijos albumus, žurnalus ir kt. Muziejuje taip pat veikia nemokamas bevielis internetas.

 

2017 m. rugsėjo 29 d.

„Tyrėjų nakties“ renginys
Žmonijos kūrėjai ir tyrėjai, siekdami kuo tikroviškiau perteikti aplinką, išrado fotografiją. Nepasitenkinę plokščiu dvimačiu fotografiniu vaizdu, jie sukūrė erdvinę arba stereo fotografiją. Šiandien jau žinome daugybę analoginių ir skaitmeninių erdvinio vaizdo kūrimo būdų. Tyrėjų naktį Fotografijos muziejuje susipažinsime su senosiomis erdvinio vaizdo kūrimo technologijomis bei išbandysime pačias naujausias. Eksperimentuosime ir bandysime atrasti savus erdvinio vaizdo kūrimo metodus.

 

2017 m. rugsėjo 30 d., spalio 1 d. 14 val.

Šeimos savaitgalis – edukacija „FOTOGRAMA – šešėlinio vaizdo drama"
Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Fotograma - viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai Jūs iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų pradėsite dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Galite atsinešti savo daiktų ir taip fotogramą padaryti dar asmeniškesnę. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Galėsite jį ir kitiems parodyti, ir apie visa tai papasakoti.
Mokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai, suaugusiesiems – 4 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 52 43 93, el. paštu foto@ausrosmuziejus.lt.

 

2017 m. spalio mėn.

Pirmoko diena muziejuje – edukacija „Fotografiniai filtrai"
Muziejaus lankymas ir savarankiška edukacinė veikla stogo terasoje:
Ką įsivaizduoji išgirdęs terminą „fotografinis filtras"? Tikriausiai mintyse ima suktis išmaniųjų programėlių pavadinimai? Tačiau išmaniajame telefone fotografiniai filtrai tik imituojami, jau užfiksuotam vaizdui programiškai pritaikant pasirinktą efektą. Bet ar žinai, kad tokį transformuotą fotografinį vaizdą gali sukurti ir be skaitmeninių technologijų pagalbos, panaudodamas fotografų nuo seno naudojamus fotografinius filtrus? Neskaitmeninėje fotografijoje naudojami filtrai yra skaidrūs arba pusiau skaidrūs optikos elementai iš stiklo, plastiko arba želatinos, kurie koreguoja pro fotoaparato objektyvą praeinančią šviesą ir skirti pagerinti, patobulinti ar kaip kitaip pakeisti fotografinį vaizdą.
Apsilankęs Fotografijos muziejaus terasoje rasi įvairiausių fotografinių filtrų su aprašymais. Pabandyk pro juos pažvelgti į aplinką ir stebėk, kaip ji pasikeičia. Tada imk filtrą, priglausk prie savo išmaniojo telefono objektyvo, fotografuok ir sukurk savo fotografinį efektą!
#fotomuziejus #fotofiltras

 

2017 m. lapkričio 4–5 d. 14 val.

Šeimos savaitgalis – edukacija „Šviesos laboratorija"
Užsiėmimo metu Fotografijos muziejaus studijoje ir fotolaboratorijoje išbandysime autentišką fotografijos technologiją. Naudodamiesi mūsų pagamintais „pinhole" fotoaparatais, šviesai jautriame popieriuje susikursite vieninteles ir nepakartojamas fotografijas ir patys jas išryškinsite fotolaboratorijoje, o nekasdieniai potyriai jums liks atminimui.
Mokyklinio amžiaus vaikams - nemokamai, suaugusiesiems – 4 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 52 43 93, el. paštu foto@ausrosmuziejus.lt.

 

2017 m. gruodžio 2–3 d. 14 val.

Šeimos savaitgalis – edukacija „Fotografo asistentas"
Užsiėmimo metu susipažinsime su klasikine apšvietimo schema, profesionalia studijine įranga, patys išbandysite darbą studijoje. Po užsiėmimo galėsite atsispausdinti savo nuotrauką arba ją įsirašyti į atmintuką.
Mokyklinio amžiaus vaikams – nemokamai, suaugusiesiems – 4 Eur.
Būtina išankstinė registracija tel. +370 41 52 43 93, el. paštu foto@ausrosmuziejus.lt.

 

2017 m. gruodžio 8 d.

Parodos atidarymas
Suomijos nepriklausomybės 100-mečiui skirta paroda „Independence Through the Lenses". Informacija tel. +370 41 52 43 93, el. paštu foto@ausrosmuziejus.lt.

 

Žaliūkių manlūnininko sodyba (Architektų g. 73, Šiauliai)

2017 m. rugsėjo 22 d. 19 val.

Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos minėjimas
Nuo seno žinomi papročiai, švenčiant astronominę rudens pradžią, dėkoti dievybėms už gerą derlių. Itin svarbus vaidmuo šiuo laikotarpiu skiriamas ugniai, todėl prie Žaliūkių vėjo malūno bus uždegami saulės, medžio, ožio simboliai. Vakare, laikantis senųjų papročių, ugnis iš laukų bus parnešta į malūnininko trobą. Ugnis yra ir Baltų vienybės simbolis, uždegamas aukščiausiose apylinkės kalvose ir piliakalniuose. Todėl sodyboje laužas bus degamas ir minint Baltų vienybės dieną.

 

2017 m. spalio mėn.

Pirmoko diena muziejuje – edukacija „Daraktorinė mokykla“
Edukacijos metu pasakojama apie spaudos draudimo laikotarpiu (1864–1904 m.) Lietuvoje veikusias daraktorines (slaptąsias lietuviškas) mokyklas. Supažindinama, kokios buvo mokymosi sąlygos, mokymo priemonės, dėstomi dalykai, kaip dirbo ir gyveno daraktoriai. Per pratybas moksleiviai gali pabandyti parašyti žąsies plunksnomis ant medinių lentelių ar medinėmis arba metalinėmis lazdelėmis ant vaško lentelių. Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 21 11 98.

 

2017 m. gruodžio 9 d.

Šeimos savaitgalis – edukacija „Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai..."
Užsiėmimo dalyviai išgirs draudimų, kurių privalu laikytis Advento metu, spės orus ir būsimą derlių, pabandys sužinoti, ką gi jiems žada ateinantys metai, vaišinsis pačių iškeptais kūčiukais. Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 21 11 98. Suaugusiesiems kaina – 4 Eur.

 

Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139, Šiauliai)

2017 m. spalio mėn.

Pirmoko diena muziejuje – edukacija „Važiuok dviračiu saugiai"
Važiuojant dviračiu reikia ne tik užsidėti šalmą, apsivilkti gerai iš tolo matomus drabužius ir važiuoti saugos reikalavimus atitinkančiu dviračiu, bet ir būtina laikytis kelių eismo taisyklių. Moksleiviai kviečiami pasikalbėti ir išsiaiškinti - ar mokame gatvėje elgtis saugiai. Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 52 43 95.

 

ŠAM Edukacijos centras (Aušros al. 47, Šiauliai)

2017 m. spalio mėn.

Pirmoko diena muziejuje – edukacija „Dailyraščio pamoka"
Raštas - vienas iš svarbiausių žmonijos atradimų. Dėl jo šiandien turime ir išmanome savo ir kitų tautų istoriją bei praeitį. Tačiau svarbu ne tik taisyklingai, bet ir gražiai rašyti. O tai jau - mokslas. Neįprastai suliniuotame sąsiuvinyje plunksnakočiu vieną po kitos moksleiviai raitys dailias raideles ir jungs jas į žodžius ir sakinius. Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 52 43 94.

 

Šiaulių „Aušros“ muziejus

Interaktyvūs maršrutai po Šiaulių miestą ir apylinkes, virtualios parodos

Šiaulių „Aušros" muziejus kviečia ne tik aplankyti jo padalinius, bet ir išbandyti muziejininkų sukurtus interaktyvius maršrutus bei virtualias parodas, leidžiančias keliauti ir pažinti Šiaulių miestą ir jo istoriją.

Tarpukario modernizmo architektūra Šiauliuose
Į savo išmanųjį įrenginį parsisiuntę mobiliąją „CityQuest" programėlę, sekdami maršruto užuominomis susipažinsite su 20 įdomių tarpukario modernizmo architektūros objektų. Maršrutas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis, todėl parsisiuntus „CityQuest" programėlę joje reikia įvesti maršruto norima kalba kodą.
Maršruto lietuvių kalba kodas – kegoyefute. Maršruto anglų kalba kodas – kurikomazi.

Žydų paveldo objektai Šiauliuose
Į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius parsisiuntus „IZItravel" programėlę ir nurodžius vietovardį „Šiauliai" matomas maršruto „Žydų paveldo objektai Šiauliuose" žemėlapis, informacija apie objektus, svarbius Šiaulių žydų istorijai, jų istorinius vaizdus. Maršrutas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis.

Zubovų dvarų sodybos Šiauliuose ir jo apylinkėse: Bubiuose, Ginkūnuose, Naisiuose, Aleksandrijoje
Į savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius parsisiuntus „IZItravel" programėlę ir paieškos laukelyje įvedus vietovardį „Šiauliai" ar „Šiaulių apskritis" netrukus ekrane atsiras muziejaus parengti maršrutai. Pasirinkus norimą aplankyti dvaro sodybą, programos naudotojai išvys žemėlapį su pažymėtais objektais, jų istorijomis bei unikaliais istoriniais ir šiuolaikiniais vaizdais.

Virtuali paroda „Šiaulių archeologija: radiniai ir atradimai"
Paroda pasakoja po žeme pasislėpusių senųjų kapinynų, senovės gyvenviečių, čia buvusių dvarų, tebestūksančių piliakalnių istorijas bei pristato su jais susijusius archeologinius radinius ir senovės istoriją tyrusius bei šioje srityje vis dar aktyviai dirbančius archeologus.
Parodos nuoroda – http://archeologija.fotomuziejus.lt

Virtuali paroda „Tarpukario modernizmo architektūra Šiauliuose"
Paroda pristato neišlikusius arba iki šiol kaip vertingus neidentifikuotus tarpukario modernizmo architektūros objektus, atskleidžia jų savininkų ir architektų gyvenimo ir kūrybinės veiklos istorijas.
Parodos nuoroda – http://modernizmas.fotomuziejus.lt

 

Informacija: tel. (8 41) 43 36 80, el. paštu info@ausrosmuziejus.lt.

« Atgal