Renginių kalendorius

  Spalis 2018  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Kuriamas pirmasis šalyje Lietuvos ugniagesių muziejus

Pirmasis šalyje Lietuvos ugniagesių muziejus bus įkurtas Šiauliuose. Modernaus, visuomenę su gaisrininko profesija supažindinančio muziejaus steigimui pritaria Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas bei Kultūros ministerija. Muziejus bus įkurtas Senojoje Šiaulių gaisrinėje, pastatytoje 1927 m. pagal architekto Karolio Reisono projektą savivaldybės bei miestiečių lėšomis.

Miesto centre, šalia Savivaldybės, Gaisrininkų g. 3 stovinti Senoji Šiaulių gaisrinė – vienas iš seniausių išlikusių gaisrinės pastatų visoje Lietuvoje, tačiau jo būklė šiuo metu yra avarinė. Šiaulių „Aušros" muziejus bei iniciatyvinė visuomeninė grupė nori išsaugoti unikalų gaisrinės pastatą, jį renovuoti, pritaikyti visuomenės poreikiams ir įkurti Lietuvos ugniagesių muziejų.

Pagrindiniais muziejaus eksponatais taptų 2014 m. Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valdybos „Aušros" muziejui perduoti buvusio Šiaulių ugniagesių muziejaus eksponatai su priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo autotechnikos kolekcija, eksponuota angare Zokniuose. Vertingiausia šios kolekcijos dalis – 28 specializuoti ugniagesių automobiliai. Šią kolekciją papildys ir „Aušros" muziejaus eksponatai - vokiškas rankinis priešgaisrinis siurblys, kurį traukdavo du arkliai, dokumentai, spaudiniai, fotografijos.

Kuriamo muziejaus tikslas – ne tik sukurti visuomenei patrauklią ugniagesių veiklą pristatančią erdvę, bet ir šviesti visuomenę apie gaisrų kilimo priežastis, stengiantis sumažinti gaisrų kilimo tikimybę, mokyti apsisaugoti ir apsaugoti kitus gaisro metu.

Bendradarbiaujant su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, muziejuje būtų įsteigtas specialus mokymų centras, teiksiantis metodinę ir praktinę pagalbą kultūros paveldo objektų valdytojams apsaugos ekstremaliose situacijose klausimais.

Šiaulių „Aušros" muziejus ir iniciatyvinė visuomeninė grupė kviečia visus galinčius prisijungti prie Lietuvos ugniagesių muziejaus įkūrimo senajame Šiaulių gaisrinės pastate. Prisidėti galite platindami informaciją apie muziejaus kūrimą, dovanodami eksponatus ar aukodami.
Aukoti Lietuvos ugniagesių muziejaus įkūrimui galite atlikdami banko pavedimą:

Šiaulių „Aušros" muziejus
a/s LT 707300010035199417
„Swedbank", AB
Mokėjimo paskirtis: Ugniagesių muziejaus įkūrimui

Informaciją apie Lietuvos ugniagesių muziejaus kūrimą teikia Šiaulių „Aušros" muziejaus direktorius Raimundas Balza tel. 8 41 52 43 90.

« Atgal