Renginių kalendorius

  Spalis 2018  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Koncertas „Karalius ir karalaitė“ – Edgaras Davidovičius ir Aleksandras Vizbaras

2018 m. kovo 22 d., ketvirtadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistai – tenoras Edgaras Davidovičius ir pianistas Aleksandras Vizbaras – surengs jaukų klasikinių dainų ir romansų koncertą. Pasirodymas Šiauliuose – tai kūrėjų atsakas į gerbėjų kvietimą surengti koncertą jų mieste.

Koncerto pavadinimas „Karalius ir Karalaitė" pristato vieną vakaro kūrinį – neapolietišką dainą, sukurtą Libero Bovio ir Gaetano Lama –„Reginella" (Karalaitė), taip pat ir koncerto temą – dialogą tarp vyro ir moters, tarp Karaliaus ir jo Karalaitės. Dainos kūrėjai – teksto autorius L. Bovio ir kompzitorius G. Lama gyveno ir kūrė Neapolyje, bendradarbiavo muzikos leidybos studijoje „La canzonetta". Daina parašyta neapolietišku dialektu 1917 m., joje papasakota viena meilės istorija, nutikusi Neapolyje. Poetas itin detaliai aprašo pirmąjį įsimintiną susitikimą su mylimąja: jis pamatė ją Toledo gatvėje, ji vilkėjo ilgą suknelę, buvo pasipuošusi skrybėlaite su kaspinais ir rožėmis, buvo su draugėmis ir kalbėjo prancūziškai. Prisiminė judviejų laiką kartu: įsimylėjėliai nesirūpino maistu – užteko duonos su vyšniomis, jie gyveno dėl bučinių. Mergina dainavo ir verkė dėl mylimojo: „Karalaitė myli savo Karalių".

Pianistas Aleksandras Vizbaras Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre dirba publikai nematomą, tačiau itin svarbų koncertmeisterio darbą. Ruošiant bet kokį operos pastatymą, dainininkams tenka daug repetuoti. Pasirodymuose publikai groja orkestras, tačiau daug repeticijų artistai atlieka bei vaidmenį paruošia kartu su Aleksandru. Jis puikiai jaučia kiekvieno solisto dainavimo tempą, todėl sukuria harmoningą duetą. Koncerte taip pat skambės A. Vizbaro atliekami solo kūriniai.

Tenoras Edgaras Davidovičius – jauna kylanti operos žvaigždė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas (maestro D. Staponkaus mokinys). Tenoras jau yra įvertintas operos vokalo mokytojų ir profesionalų įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose. 2015 m. solistas laimėjo garsaus Vokietijoje vykstančio operos festivalio „Oper Oder Spree" stipendiją, 2016-aisiais buvo įvertintas to paties festivalio Grand Prix prizu, 2017 metais apdovanotas „Beethoven award" premija kursuose-konkurse Prahoje. Jis yra pelnęs nominacijas tarptautiniuose konkursuose Juodkalnijoje, Gruzijoje, Turkijoje.

Dainininkas atlieka tenoro partijas operose „Figaro vedybos", „La boheme", „La Traviata", „Bruknelė", „Penki Merės stebuklai". E. Davidovičius kviečiamas koncertuoti su Lietuvos nacionaliniu ir Lietuvos valstybiniu simfoniniais orkestrais, pasirodo geriausiose Lietuvos scenose su žymiais solistais kaip Viktorija Miškūnaitė, Lilija Gubaidulina, Ieva Prudnikovaitė, Jihyun Cecilia Lee, Tadas Girininkas ir kitais. Edgaras yra aistringas operos gerbėjas, apie kuriamus vaidmenis ir spektaklius jis kalba su dideliu užsidegimu. Naujausias vaidmuo – Dalios Ibelhauptaitės operoje „Samsonas ir Dalila". Tenoras dainuoja net šešiomis kalbomis – lietuvių, italų, rusų, prancūzų, vokiečių ir čekų.

Koncertą publikai pristato kompanijos „Klasikos degustacija" prodiuserė Vigailė Karpavičiūtė.

„Klasikos degustacija" kuria ir organizuoja klasikinės muzikos koncertus ir meno projektus Lietuvoje ir pasaulyje.

LABDARA. 10 bilietų bus skiriama seneliams, kuriems sunku įsigyti bilietus. Taip pat 0,50 Eur nuo kiekvieno parduoto bilieto bus skiriama Šiaulių Moterų inovacijų centrui, kuris gautas lėšas perduos nuo smurto nukentėjusioms moterims.

Bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt.

« Atgal