Renginių kalendorius

  Balandis 2018  
P A T K Pn Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kinijoje atidaryta Lietuvos fotografijos paroda

Fotografijos muziejuje žiniasklaidos atstovams pristatyta paroda, kuri spalio 10 d. buvo atidaryta Kinijos sostinėje Pekine, privačiame dailės muziejuje „Inside-Out". Fotografijos muziejaus vedėja Vilija Ulinksytė-Balzienė ir žiniasklaidos atstovai per vaizdo konferenciją bendravo su ką tik iš Kinijos parskridusia Šiaulių „Aušros" muziejaus Vito Luckaus fotografijos centro vadove Ieva Meilute-Svinkūniene.

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir du parodos dalyviai, kurių darbai eksponuojami Kinijoje – Algirdas Musneckis ir Aleksandras Ostašenkovas. Abu menininkai tikino nežinoję, jog jų darbai – Pekine. A. Musneckis juokavo, kad kojas pakirto, kai sužinojo, kad jo kūryba pristatoma Kinijos žiūrovui. A. Ostašenkovui buvo įdomu: kaip atrodo jo eksponuojami darbai ant „Inside-Out" galerijos sienų. I. Meilutė-Svinkūnienė sakė, kad paroda bus išfotografuota ir parodyta visuomenei.

Paroda Kinijoje turėjo būti atidaryta gruodį, bet planai keitėsi ir ji lankytojus pakvietė spalio 10 dieną. Tiesa, paroda buvo uždara, į ją susirinko apie 200 kviestinių svečių. Renginiu buvo paminėtos Lietuvos ir Kinijos diplomatinių santykių 25-osios metinės, kai 1991-aisiais Kinija pripažino Lietuvos Respublikos nepriklausomybę. Prie parodos daug prisidėjo Lietuvos diplomatai, parodą surengė Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius ir Vito Luckaus fotografijos centras. Talkino Lietuvos kultūros institutas.

Į parodos atidarymą atvyko daug užsienio šalių diplomatų, visuomenės veikėjų, menininkų, todėl yra didelė tikimybė, kad ji keliaus ir į kitas šalis. Dabar paroda atvira visiems lankytojams. Parodoje pristatoma 20 Lietuvos fotografų, eksponuojama apie 200 jų sukurtų darbų. Darbai eksponuojami trijose aukštuose. Tai, pasak parodos kuratorės I. Meilutės-Svinkūnienės, didžiausia Lietuvos fotografų paroda Kinijoje, kurią iki gruodžio 4 dienos turėtų aplankyti tūkstančiai Pekino gyventojų ir miesto svečių.

Kinijoje domimasi Lietuvos fotografija. Kaip pasakojo I. Meilutė-Svinkūnienė, parodos atidarymo lankytojai atidžiai apžiūrinėjo darbus. Prie kai kurių, ypač portretų, stovėjo kelias valandas. Arba įdėmiai apžiūrinėjo nufotografuotas gelės, kuriomis nelabai domėtųsi Lietuvos fotografijos žiūrovas. I. Meilutė-Svinkūnienė išdavė „paslaptį": Kinijoje darbai „tikrinami" kelias savaites, kad nebūtų ideologinių poteksčių, Lietuvių menininkų darbų peržiūrai užteko paros, buvo pasitikėta meniniu lygiu ir „nereikalingų" temų eksploatavimu.

„Inside-Out" muziejuje atidaryta V. Luckaus personalinė paroda „Neišsekę realybėje / Beyond Reality". Parodoje eksponuojama konceptualiausia V. Luckaus kūrybos dalis: tai serijos „Požiūris į senovinę fotografiją" (1969–1983), „Saldi nuotaika" (1975–1983), „Pantomima" (1968–1972), „Improvizuojant pantomimą" (1971–1973), „Portretas stambiu planu" (1968–1986) ir „Baltame plane" (1987).

Kinijos žiūrovui taip pat pristatytos dar dvi lietuvių fotografijos parodos: Gyčio Skudžinsko „Pasisavintos teritorijos" ir fotografų Gintaro Zinkevičiaus, Gyčio Skudžinsko, Vytauto Balčyčio, Violetos Bubelytės, Alfonso Budvyčio, Alvydo Lukio, Algimanto Maldučio, Aleksandro Ostašenkovo, Remigijaus Pačėsos, Algirdo Šeškaus, Virgilijaus Šontos, Remigijaus Treigio ir Gintauto Trimako, Aurelijos Maknytės, Geistės Kinčinaitytės, Stanislovo Kazimiero Kosakovskio, Arūno Kulikausko, Algirdo Musneckio ir Vytauto V. Stanionio darbai. Šias parodas sujungė bendras pavadinimas „Nelemiami momentai. Kitoks žvilgsnis į Lietuvos fotografiją".

Tekstas – Svajūno Sabaliausko.

Plačiau – Fotografijos muziejaus svetainėje.

« Atgal