Renginių kalendorius

  Rugsėjis 2018  
P A T K Pn Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fotografijos muziejuje – erdvinio vaizdo tyrinėjimai

2017 m. rugsėjo 29 d., penktadienį, 17–21 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko mokslo renginys – „Tyrėjų naktis". Įvairiose Lietuvos vietose vykę nemokami renginiai mokslo mėgėjus pažindino su futurologija ir ateities mokslo pasauliu. Fotografijos muziejaus lankytojai susipažino su senosiomis ir išbandė pačias naujausias erdvinio vaizdo kūrimo technologijas.

Žmonijos kūrėjai ir tyrėjai, siekdami kuo tikroviškiau perteikti aplinką, išrado fotografiją. Nepasitenkinę plokščiu dvimačiu fotografiniu vaizdu, jie sukūrė erdvinę arba stereofotografiją. Šiandien žinome daugybę analoginių ir skaitmeninių erdvinio vaizdo kūrimo būdų.

„Tyrėjų naktį" apsilankiusieji Fotografijos muziejuje turėjo išskirtinę progą apžiūrėti specialiai šiam vakarui parengtą teminę XX a. pradžios stereofotoaparatų ir fotografijos priemonių ekspoziciją. Norintieji galėjo išbandyti įvairius stereoskopus ir naudodamiesi jais pasigėrėti Fotografijos muziejaus fonduose saugomais XIX a. pabaigos – XX a. įvairaus siužeto stereovaizdais.

Senosiomis stereoskopinėmis kameromis šiam renginiui muziejininkai sukūrė keletą šiuolaikinių siužetų stereofotografijų, kurias kvietė apžiūrėti skirtingomis peržiūros priemonėmis.

Visą vakarą veikė 3D akinių dirbutvės, buvo galima pasidaryti kartoninius 3D akinius (raudona / mėlyna), kurie leido matyti stereovaizdą tam skirtose fotografijose. Pasidarytus akinius lankytojai galėjo pasiimti.

Susirinkusieji taip pat apžiūrėjo stereogramas. Iš pirmo žvilgsnio tai abstraktūs smulkaus rašto paveikslėliai, bet atpalaidavus akis ir žiūrint į paveikslėlį taip, kad vaizdas dvejintųsi, galima išvysti kvapą gniaužiantį trimatį vaizdą.

Fotografijos muziejaus studijoje užsidėjus virtualios realybės akinius buvo galima „persikelti" į terasą ant muziejaus stogo, į kitą miestą ar net pasaulio vietą. Muziejaus edukatoriai pademonstravo, kaip sferinę fotografiją pasidaryti patiems.

 

Renginyje dalyvavo ir pranešimus pristatė svečiai – tyrėjai ir kūrėjai profesionalai.

17.30 val. Fotografijos istorikas Dainius Junevičius papasakojo apie stereofotografiją ir pristatė jo įgyvendinamo senųjų Lietuvos stereofotografijų tyrimo projekto metu surinktus stereovaizdus.

18.00 val. šiuolaikinių kompiuterinių technologijų įmonė UAB „MultimediaMark" supažindino su naujausiomis virtualiai realybei sukurtomis aplinkomis ir leido jas išmėginti.

19.30 val. visus renginio dalyvius muziejininkai kvietė įsiamžinti vienu iš muziejaus eksponatų – stereofotoaparatu „Ica Stereo LLoyd. 670". Fotografijos muziejaus studijoje buvo stebimas nufotografuoto vaizdo ryškinimo ir gamybos proceso tiesioginė transliacija iš greta esančios fotolaboratorijos.

Akimirkos iš renginio skelbiamos – Fotografijos muziejaus facebook puslapyje.

« Atgal