Renginių kalendorius

  Vasaris 2018  
P A T K Pn Š S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Filmo „Dviračiais Afrikoje: Namibija“ premjera Šiauliuose

 

2018 m. vasario 24 d., šeštadienį, 17 val. Dviračių muziejuje (Vilniaus g. 139, Šiauliai) vyks dokumentinio filmo „Dviračiais Afrikoje: Namibija" premjera Šiauliuose. Filmą pristatys žygio dalyviai Konstantin Tučin ir Rūta Syminatitė.

Filmo seansą pakartotinai bus galima išvysti ir vasario 27, 28, kovo 1, 2 d. 17 val. Visi filmų seansai mokami, bilieto kaina – 2 Eur, su nuolaida – 1 Eur.

Organizacija „Špikis" ne vienerius metus aktyviai skleidžia žinią apie ekologišką keliavimo būdą dviračiais: organizuoja turistines keliones po Lietuvą ir užsienį bei kuria apie tai dokumentinius filmus.

„Dviračiais Afrikoje: Namibija" – tai naujausias dokumentinis nuotykių filmas, pasakojantis apie šešių keliautojų iš Lietuvos nuotykius tolimoje ir egzotiškoje Afrikoje.

Afrika apima labai daug – tai žemynas, kuriame klęsti daug skirtingų kultūrų, kurios viena už kitą neįprastesnės Europiečio akiai. Namibija - yra viena labiausiai išsivysčiusi Afrikos žemyno šalis, iš kitų valstybių išsiskirianti savo kraštovaizdžiu. Čia vyrauja dykumų peizažai, uolėti kalnai, o visą vakarinę šalies pakrantę skalauja Atlanto vandenynas.

Namibija yra antra, mažiausią gyventojų tankį turinčių šalių, sąraše. Prie sunkaus klimato prisitaikę vietiniai gyvena nelengvą gyvenimą – dauguma kelių pravažiuojami tik keturiais ratais varomų automobilių, galingos dykinės net po 3–4 mėnesius per metus nemato nei lašo vandens. Net ir geriamo vandens rasti sunku.

Visa tai ir dar daugiau patyrę keliautojai, Namibijoje praleido visą mėnesį, kurio metu įveikė virš 1000 km sunkiai pakrautomis dviratėmis transporto priemonėmis, kiekvieną dieną kovodami su troškuliu ir karščiu, kartais siekusiu net 45 laipsnius.

1 val. 17 min. trukmės filmas pakerės nepaprastais kelionės vaizdais, o susitikimas su keliautojais leis išgirsti apie patirtus išgyvenimus, įgautą patirtį keliaujant dviračiais sudėtingomis sąlygomis.

Ankstesniais metais žiūrovai galėjo išvysti filmus apie keliones: Islandijoje, Rumunijoje, Altajaus respublikoje, Himalajuose, Gruzijoje, Kirgizijoje, Mongolijoje. VšĮ „Špikis" kurti filmai 2016 ir 2017 m. buvo rodomi kitame „Aušros" muziejaus padalinyje – Chaimo Frenkelio viloje. Šiemet filmo seansas pirmą kartą organizuojamas Dviračių muziejuje.

Organizatorius – VšĮ „Špikis", partneris – Šiaulių „Aušros" muziejus.
Platesnė informacija – www.spikis.lt/dviraciais-afrikoje-namibija/
Dviračių muziejaus tel. (841) 52 43 95.

« Atgal