Renginių kalendorius

  Spalis 2018  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Chaimo Frenkelio viloje – filmas ir diskusija apie smurtą šeimoje

2017 m. gruodžio 4 d., pirmadienį, 17.30 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks filmo „Mūšiai už uždarų durų" seansas ir diskusija „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas Šiauliuose?“ Įėjimas nemokamas.

Praėjusiais metais Lietuvoje dėl smurto šeimoje policija buvo iškviesta daugiau nei 60 tūkst. kartų. Didžiausią nukentėjusių dalį sudaro moterys, tada vaikai ir vyrai. Tyrimų duomenimis, kas trečia moteris Lietuvoje yra nukentėjusi nuo smurto šeimoje. Visuomenės apklausos rodo, kad dauguma pritaria, kad nukentėjusiems nuo smurto būtina pagalba, tačiau tuo pat metu kaltina aukas, atsidūrusias smurtinėse situacijose.

Diskusijoje bus aptariama, kaip Šiauliuose kovoti su smurtu, su kokiais iššūkiais susiduria nuo smurto nukentėję žmonės bei šioje srityje dirbantys pareigūnai, tarnautojai.

Preliminarūs diskusijos dalyviai:
Salomėja Jasudienė, Moterų veiklos inovacijų centro direktorė;
Aušra Petkevičienė, Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūra vyriausiojo prokuroro pavaduotoja;
Ričardas Šiumberevičius, Šiaulių m. ir raj. policijos komisariato viršininkas;
Margarita Jankauskaitė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė.

 

Apie filmą „Mūšiai už uždarų durų“

Meksika / 2016 / 85 min. Režisierė Lucía Gajá

Visos šalys yra skirtingos, tačiau smurtas artimoje aplinkoje aptinkamas visur. Jis nepaiso nei odos spalvos, nei religijos, nei kultūros ar socialinės klasės. Šiame filme pasakojamos penkių moterų iš Suomijos, Indijos, Meksikos, Ispanijos ir JAV istorijos. Visos jos patyrė arba patiria smurtą namuose. Jungtinės Tautos konstatuoja, kad smurtas artimoje aplinkoje pasiekė pandeminį lygį ir šiandien tai yra viena svarbiausių viešosios sveikatos problemų.

Filmo anonsas – https://vimeo.com/199602084

 

Diskusija vyks lietuvių kalba, filmas – anglų, hindi, ispanų, suomių, su lietuviškais subtitrais.

Renginį organizuoja Lietuvos žmogaus teisių centras, žmogaus teisių portalas „manoteises.lt", remia Europos Komisija ir Švedijos institutas. Renginio partneriai – Moterų veiklos inovacijų centras ir Lygių galimybių plėtros centras.

« Atgal