Renginių kalendorius

  Rugsėjis 2018  
P A T K Pn Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

„Aušros“ muziejaus paroda pristatyta Rygos gimnazistams

 

2017 m. lapkričio 9 d. Latvijoje, Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje buvo atidaryta Šiaulių „Aušros" ir G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejaus parengta paroda „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje", skirta Latvijos ir Lietuvos Nepriklausomybių 100-mečiams. Ši paroda 2016 m. buvo eksponuojama G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejuje, 2017 m. – Šiaulių „Aušros", Palangos kurorto muziejuose, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje. Paroda pasakoja apie Mintaujos gimnazistus, tapusius abiejų kaimyninių šalių kūrėjais, tad pasirinkimas eksponuoti parodą šiandieniniams gimnazistams, kurie kurs ateities Latviją ir Lietuvą, nėra atsitiktinis.

Rygos lietuvių vidurinė mokykla veikia nuo 1991 m. Mokykla dirba pagal Latvijos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintus ugdymo planus, kaip tautinių mažumų mokykla. Čia dėstoma lietuvių kalba, etnokultūra, veikia dramos ir šokių kolektyvai, būreliai ir fakultatyvai. Pastaraisiais metais buvo renovuotas ir išplėstas mokyklos pastatas, pastatyta sporto salė, žiemos sodas, šalia esančiame pastate atidarytas Popamokinio ugdymo centras. Mokykla Rygoje labai populiari, norintys į ją pakliūti, laukia eilėje, o latviai dėl patekimo į ją įrodinėja turintys lietuviškų šaknų. Mokyklos mokinių mokymosi rodikliai labai aukšti, baigę šią mokyklą beveik visi mokiniai įstoja į aukštąsias mokyklas Latvijoje ir kitose šalyse.

Parodos atidaryme koncertavo mokyklos choras ir merginų ansamblis, kalbėjo mokyklos direktorė Jolanta Nagle, direktorės pavaduotojas neformaliajam ugdymui, Popamokinio ugdymo centro vadovas Rolandas Žalnierius, Lietuvos Respublikos ambasados Latvijoje patarėja Jurgita Binkienė. Parodą pristatė G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejaus direktorės pavaduotojas Gints Putikis ir „Aušros" muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė. Dalyvavo mokyklos mokiniai, Rygos mokyklų muziejų vadovai, Latvijos lietuvių bendruomenės nariai. Susirinkusiems svečiams padovanota parodos knygų „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje". Aplankyti parodą bus kviečiami ir kitų Rygos mokyklų ir gimnazijų moksleiviai.

Dėkojame buvusiam „Aušros" muziejaus darbuotojui, buvusiam Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokytojui dr. Ernestui Vasiliauskui už iniciatyvą parodyti parodą Rygos gimnazistams.

Daugiau apie parodą „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje" skaitykite čia.

 

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė, tel. (8 41) 52 43 98.

« Atgal