Renginių kalendorius

  Liepa 2018  
P A T K Pn Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

„Aušros“ muziejaus interaktyvios veiklos pristatomos parodoje „Ką veiki?“

2017 m. rugsėjo 7 d. 17–20 val. Šiaulių „Aušros" muziejus dalyvavo Šiaulių arenoje (J. Jablonskio g. 16, Šiauliai) ketvirtą kartą vykusioje vaikų ir jaunimo aktyvaus, kūrybiško laisvalaikio užimtumo parodoje „Ką veiki?". Lankytojams buvo pristatomos muziejaus siūlomos interaktyvios paslaugos ir veiklos.

Šių dienų moderniame pasaulyje muziejai siekia būti įvairialypiais ir orientuotis į skirtingas auditorijas, todėl Šiaulių „Aušros" muziejus jau kurį laiką ieško veiklos gerinimo, tobulinimo krypčių. Viena jų – naujų technologijų diegimas.

Daugelyje „Aušros" muziejaus padalinių lankytojai į eksponatų istoriją gali gilintys patys, nuskenuodami muziejuose esančius QR kodus savo išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais. Jų naudotojai nukreipiami į Lietuvos integralią muziejų informacinę sistemą (LIMIS), kur pateikiama „Aušros" muziejaus patalpinta išsamesnė informacija apie sudominusį eksponatą. Lankytojai muziejuje taip pat gali naudotis audiogidais ir e-gidais, kurie padeda pažinti ekspozicijas savarankiškai.

Muziejus taip pat suteikia galimybę pažinti savo krašto istoriją neišeinant iš namų – apžiūrint virtualias parodas internete arba vaikštant po virtualius turus. Ieškantiems aktyvesnių pramogų muziejininkai sukūrė interaktyvius maršrutus, leidžiančius keliauti po Šiaulių miestą ir jo apylinkes. Pavyzdžiui, pažinti tarpukario modernizmo architektūrą, žydų paveldo objektus, Zubovų dvarų sodybas, piliakalnius. Minėtieji maršrutai buvo pristatomi Šiaulių arenoje vykstančioje parodoje.

Chaimo Frenkelio viloje eksponuojamas išskirtinis Gruževskių šeimos paveikslas, kurį patyrinėti padeda interaktyvus gidas. Parodos „Ką veiki?" dalyviai išvydo paveikslo projekciją, išbandė gido veikimo principą ir galėjo įsiamžinti portreto fone, pasipuošę XX a. pradžios aksesuarais.

Netrukus Chaimo Frenkelio viloje taip pat bus pristatyta nauja, muziejaus parengta paroda „Piliakalniai be pilių", kurią papildys Šiaulių arenoje pristatytos išmanios pramogos (dėlionė ir maršrutas).

Dauguma muziejaus rengiamų interaktyvių veiklų taip pat yra pateikiamos ir anglų kalba, taip skatinant turizmą ir leidžiant miesto svečiams pažinti Šiaulių istoriją.

Besidominčių istorija ir prasmingo laisvalaikio praleidimo būdais „Aušros" muziejaus darbuotojai laukė Šiaulių arenos stende nr. 39.
Virtualios parodos ir interaktyvūs maršrutai taip pat pristatomi muziejaus internetiniame puslapyje –http://ausrosmuziejus.lt/Naujienos/Siauliu-Ausros-muziejaus-virtualios-parodos-ir-interaktyvus-marsrutai.

Fot. E. Tamošiūnas.

« Atgal