Renginių kalendorius

  Spalis 2018  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Norite smagiai praleisti laiką kartu su šeima? Iš naujo, kūrybiškai atrasti ir suprasti senolių papročius, tradicijas, prisiminti išmintį? O gal tiesiog įdomiai ir kiek neįprastai praleisti šeštadienio popietę? Tai kviečiame pas mus, į Šiaulių „Aušros" muziejaus Žaliūkių malūnininko sodybą (Architektų g. 73, Šiauliai), kur specialiai šeimoms rengiamose edukacinėse programose visi kartu – vaikai, tėveliai, seneliai – mokysimės, kursime, bendrausime, žaisime, domėsimės, džiaugsimės ir pramogausime!

 

Laukiame Jūsų šiose edukacinėse programose:

• 2013 m. gruodžio 7 d. 11 ir 14 val. „Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai...“
Pirmą gruodžio mėnesio šeštadienį Žaliūkių malūnininko sodybos šeimininkai, malūnininkas ir jo gaspadinė, šventiškai papuoštoje troboje lauks visų, besidominčių senaisiais advento papročiais. Išgirsite įvairių draudimų, kurių privalu laikytis, spėsite orus ir būsimą derlių, pamėginsite sužinoti, ką gi jums žada ateinantys metai, vaišinsitės pačių iškeptais kūčiukais, dar prėskučiais ar šližikais vadinamais.

Bilietų kainos: suaugusiesiems – 8 Lt, vaikams – 4 Lt.

 

• 2014 m. vasario 1 d. 11 ir 14 val. „Užgavėnių kaukių darymas“
Artėjant Užgavėnėms, kviečiame visus, didelius ir mažus, kartu pasiruošti išvaryti šaltą žiemą ir sutikti ilgai lauktą pavasarį: priminsime šios pagoniškos šventės tradicijas ir apeigas, išgirsite įvairių prietarų ir burtų bei sužinosite apie vieną iš pagrindinių šventės atributų – kaukes ir persirengėlius. Siūlysime ne tik pasikalbėti apie paskutinę žiemos mėsėdžio dieną, bet ir pasidaryti charakteringą kaukę (papjė mašė technika).

Bilietų kainos: suaugusiesiems – 6 Lt, vaikams – 3 Lt.

 

• 2014 m. kovo 8 d. 11 ir 14 val. „Duonos kepimas“
Kovo pradžioje kviesime visus į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur bus kepama kvapni, natūraliai subrandinta naminė duonelė. Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, išgirsite pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinosite valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, kartu ruošite tešlą, kepsite pačių padarytus kepaliukus bei ragausite. Kviečiame ne tik mūsų duonelės paragauti, o ir sava kitus pavaišinti bei receptais pasidalinti.

Bilietų kainos: suaugusiesiems – 8 Lt, vaikams – 4 Lt.

 

• 2014 m. balandžio 5 d. 11 ir 14 val. „Margučių raštai“
Triukšmingai šaltą žiemą palydėję, pradėsime laukti pagrindinės pavasario šventės. Šv. Velykos – tai gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Sužinosite apie margučių spalvas, dažymo būdus, ornamentiką, marginimo techniką, simboliką bei mokysitės marginti kiaušinius karštu vašku. Į edukacinę programą reikia atsinešti vieną arba du virtus kiaušinius.

Bilietų kainos: suaugusiesiems – 6 Lt, vaikams – 3 Lt.

 

Vietų skaičius ribotas, informacija teikiama ir registracija vyksta tel. (8 41) 52 43 94.

« Atgal