Renginių kalendorius

  Spalis 2018  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Naujasis koplytėlės gyvenimas

Šiaulių „Aušros" muziejaus restauratoriai baigė XIX a. pr. koplytėlės su bokšteliu atnaujinimo darbus. Artimiausiomis dienomis koplytėlė iškeliaus iš Šiaulių, o 2014 m. pavasarį vėl bus pastatyta savo nuolatinėje vietoje ant mitologinio akmens, esančio prie Šiluvos–Žaiginio kelio (Raseinių r.), ties posūkiu į Šaukotą.

Koplytėlė į muziejaus Restauravimo centrą buvo atvežta 2013 m. gegužės mėnesį. Čia įvertinta jos būklė, sudaryta ir patvirtinta išankstinė konservavimo-restauravimo darbų programa.

Koplytėlės autentiškų dalių išlikę labai nedaug – tik jos viduje įrengtas altorius. Koplytėlė per gyvavimo laikotarpį buvo perstatyta, matyt, ne kartą, tačiau konkrečiai kiek kartų ir kada, nustatyti nepavyko. Remiantis atliktais technologiniais tyrimais, kuriuose teigiama, kad koplytėlės autentiškosios dalys buvo perdažytos net 8 kartus, galima numatyti, kad tiek kartų ji buvo vis atnaujinama. 1999 m. Tytuvėnų regioninio parko darbuotojų iniciatyva koplytėlė buvo remontuota. Tačiau darbai atlikti neprofesionaliai, nesilaikant kultūros paveldo paminklui keliamų reikalavimų, nepasiremta istorine medžiaga. Nuo to karto koplytėlė ant akmens išstovėjo iki 2012 m. rudens, kuomet siautusi didžiulė vėtra ją nugriovė ir smarkiai sugadino.

Koplytėlei atkeliavus į „Aušros" muziejaus Restauravimo centrą, kvalifikuotų specialistų komanda pradėjo dirbti: užfiksuota esama koplytėlės būklė, paimti mėginiai tyrimams. Norint koplytėlę prikelti naujam gyvenimui, reikėjo surinkti istorinę medžiagą, nes atstatyti neprofesionaliai 1999 m. atkurtus fragmentus nebuvo prasmės. Pasisekė rasti dar iki šiol nepublikuotų XX a. pradžios koplytėlės vaizdų. Istorinė medžiaga leido priimti sprendimus, atliekant atnaujinimo procesus.

Daugiau informacijos apie koplytėlės restauravimą galite rasti čia.

« Atgal