Gegužė 2017

2016 m. liepos 5 d. 15 val. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro parodų salėje (Kuršėnai) atidaryta paroda „Gamtos poezija Julijos Daniliauskienės karpiniuose" iš Šiaulių „Aušros" muziejaus rinkinių. Paroda skirta J. Daniliauskienės 90-osioms gimimo metinėms paminėti. Paroda veiks iki 2016 m. rugpjūčio 15 d.

Šiaulių „Aušros" muziejaus padalinys – Chaimo Frenkelio vilos kompleksas – vienas iš nedaugelio Lietuvos moderno architektūros pavyzdžių ne tik Šiaulių krašte, bet ir visoje Lietuvoje. Jį sudaro Chaimo Frenkelio gyvenamasis namas-vila, secesijos stiliaus fontanas ir parkas su plastiškais secesinių linijų takais. Šią vasarą parko erdvėje savo vietą surado mažosios architektūros objektas – sūpynės. Netrukus lankytojai išvys ir originalius parko fontano fragmentus.

Šiaulių ,,Aušros" muziejaus poeto Jovaro name (Vytauto g. 116) lankėsi JAV gyvenanti Debora Lucas. Moters kelionės tikslas – aplankyti savo senelio Kazimiero Žukausko gimtąjį namą, kurį jis pasistatė Šiauliuose tarpukariu ir 1927 m. įsteigė jame saldainių fabriką „Aušra".

2016 m. birželio 27 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai, minint šaulio dieną, ,,Aušros" muziejui įteiktas Lietuvos šaulių sąjungos Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo nario pažymėjimas ir ženklelis.

Šiaulių „Aušros" muziejaus kolektyvas kasmet išsiruošia į kelionę ir aplanko įvairius Lietuvos ar užsienio muziejus, architektūros, kultūros, gamtos paveldo ir kt. vietas. 2016 m. birželio 10 d. muziejininkai keliavo į Rygą ir apžiūrėjo Latvijos nacionalinį dailės ir Rygos Jugendo stiliaus muziejus. Grįžtant į Šiaulius, kelionę paįvairino ekskursija alaus darykloje „Bauskas alus".