Gruodis 2017

2017 m. birželio 1 d., minint tarptautinę vaikų gynimo dieną, Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) kvietėme išbandyti naujus vasaros žaidimus-pramogas. Vilos parke pramogauti šiauliečiai ir miesto svečiai galės visą šiltąjį sezoną.

2017 m. gegužės mėnesį Šiaulių „Aušros" muziejus rengia akciją patiems mažiausiems Šiaurės Lietuvos regiono moksleiviams – pirmokėliams – „Pirmoko diena „Aušros" muziejuje". Pagrindinis akcijos tikslas – supažindinti vaikus su muziejumi ir jo vertybėmis, plėsti jų pažinimo ribas netradicinėje aplinkoje, skatinti domėtis savo krašto, tautos praeitimi, senąja kultūra, papročiais.

2017 m. birželio 4 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) poezija, muzika ir šokis susijungė koncertinėje programoje „Ispanijos spalvos". Scenoje pasirodė: Zita Martinavičiūtė (sopranas), Algimantas Pauliukevičius (gitara), Liucija Puidokaitė (šokis), Virgilija Kirnaitė (kastanjetės), Irena Žilinskienė (renginio vedėja).

2017 m. gegužės 20 d. šiauliečius ir miesto svečius naktinėti kvietė 13 miesto muziejų – vyko tarptautinio projekto „Europos muziejų naktis 2017" renginiai. Dauguma muziejų duris atvėrė 19 val. ir lankytojų laukė iki 24 val., kiti – iki 1 val. Per šį laiką muziejus aplankė rekordinis lankytojų skaičius – 26 508. Populiariausiu tapo Dviračių muziejus, čia sulaukta 6 005 lankytojų, Fotografijos muziejuje apsilankė – 4 646, Chaimo Frenkelio viloje – 4190, Šiaulių geležinkelių muziejuje – 3852.

2017 m. gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, Žemaitijoje, Pasandravyje (Raseinių r.) prasidėjo šeštus metus skaičiuojantis nacionalinis kultūros paveldo aktualinimo, kultūros ir meno sklaidos bei modernių muziejinių iniciatyvų edukacinis projektas „Lietuvos muziejų kelias". Šiemet Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamame projekte dėmesys skiriamas Vasario 16-osios kūrėjams ir puoselėtojams.

2017 m. gegužės 20 d. vyksiančio projekto „Europos muziejų naktis" renginių metu Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) veikė interaktyvi vieno eksponato paroda, kurioje buvo pristatyta Petro Dusburgiečio (Peter von Dusburg) „Prūsijos žemės kronika", išleista 1679 m. Tai pirmasis, apie 1326 m. Kryžiuočių ordino kronikininko parašyto veikalo, spausdintinis leidimas. Knygą išleido Kristofas Hartknochas, kartu įrišta ir jo disertacija apie senovės prūsų ir lietuvių kilmę, religiją, papročius, ūkinį gyvenimą, teisę. Knyga lankytojams pristatyta pirmą kartą, šią vertybę muziejus įsigijo 2016 m. Lankytojai išvydo ir knygos puslapių projekcijas bei išgirdo ištraukas, įgarsintas aktoriaus Vlado Baranausko.

2017 m. gegužės 16 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Sveikinimo žodžius tarė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių žydų bendruomenės pirmininkas Josifas Buršteinas ir Šiaulių „Aušros" muziejaus direktorius Raimundas Balza.

2017 m. gegužės 4 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Naujajame arsenale (Arsenalo g. 1, Vilnius) vyko Šiaulių „Aušros" muziejaus išleisto albumo-katalogo „Julija Daniliauskienė: būtis karpiniuose" ir ten veikiančios parodos „Istorija ir dailininkas: Julija Daniliauskienė" pristatymas. Paroda veiks iki gegužės 28 d.