Rugpjūtis 2018

2015 m. rugpjūčio 4 d., antradienį, 15 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) atidaryta XX a. 4–8 deš. Lietuvos dailininkų portretų ir peizažo paroda iš Šiaulių miesto garbės piliečio, mecenato ir kolekcininko Edmundo Armoškos „Aušros" muziejui dovanotos kolekcijos.

2015 m. liepos 23 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko XII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – žodžio ir muzikos improvizacijos „Tylos sodai". Pasirodymą šiuolaikinės lietuvių poezijos motyvais surengė aktorė, scenarijaus autorė ir režisierė Birutė Mar (Marcinkevičiūtė), birbynininkas Egidijus Ališauskas, gitaristas ir garso režisierius Valdas Narkevičius.

2015 m. liepos 17 d., penktadienį, Lietuvos aviacijos muziejuje (Veiverių g. 132, Kaunas) S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo 100 metų sukakties minėjimo proga buvo pristatyta Šiaulių „Aušros" muziejus kilnojamoji paroda „Iš Šiaulių aviacijos istorijos", apžvelgianti Šiaulių krašto karo aerodromų istoriją. Pagrindinis dėmesys parodoje skiriamas Šiaulių (Zoknių) kariniam aerodromui, šiais metais taip pat mininčiam 100 metų sukaktį.

2015 m. liepos 16 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko trečiasis XII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – „Lino lėlių" teatro spektaklis „Lietuviška pasaka apie tris seseris". Lėlių vaidinimo, paremto lietuvių liaudies pasakos motyvais, skirto vaikams ir visai šeimai aktorius, režisierius, dailininkas ir idėjos sumanytojas – Linas Zubė, kompozitorius – Algirdas Zigmantas.

2015 m. liepos 14 d., antradienį, 13 val. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko vieno iš žymiausių paskutiniųjų dešimtmečių Šiaulių miesto žydų bendruomenės narių – Leibos Lipšico (1925–2002) – 90-ųjų gimimo metinių minėjimas. Renginyje buvo skaitomi L. Lipšico laiškai, aptarti gyvenimo vingiai, darbai, rodytas Šiaulių Didždvario gimnazijos gimnazistų (vad. mokytoja Valda Kizevičiūtė) sukurtas filmas „Šiaulių getas", kuriame užfiksuoti L. Lipšico pasakojimai.

2015 m. liepos 9 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko antrasis XII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – unikalios tarptautinės džiazo grupės improvizacijos vienos iš linksmiausių nebyliojo kino komedijos „Saugumas paskutinėje vietoje" fone. Vilos parke naktinį pasirodymą surengė Dave Allen (gitara, JAV), Arkadijus Gotesmanas (perkusija), Kęstutis Vaiginis (saksofonas), Arman Isojan (kontrabosas).

2015 m. liepos 6 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) prasidėjo kasmetinis, dvyliktus metus organizuojamas tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Valstybės dieną vykęs šventinis atidarymo koncertas „Viena Tėvynė Lietuva" prasidėjo iškilmingai – „Aušros" muziejaus direktorius Raimundas Balza buvo apdovanotas Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk".

2015 m. liepos 5–11 d. Šiaulių „Aušros" muziejuje vyko ilgalaikio tarptautinio bendradarbiavimo projektas „Baltijos muzeologijos mokykla". Nuo 2004 m. organizuojamas projektas skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkų profesiniams gebėjimams tobulinti ir jų kultūriniam bendradarbiavimui skatinti. Šių metų mokymų tema – „Muziejų etika XXI a. kūrybinės ekonomikos kontekste". Mokymus vedė dr. François Mairesse (Sorbonos universitetas, Prancūzija) ir dr. Martin R. Schärer (Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Etikos komiteto pirmininkas, muzeologijos dėstytojas). Mokymai vyko anglų kalba.

2015 m. liepos 3 d. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio pasiruošimo darbai – parko erdves papildė Algimanto Šlapiko metalo ir granito skulptūros, kurias bus galima apžiūrėti iki rugsėjo 27 d.