Balandis 2018

2015 m. liepos 14 d., antradienį, 13 val. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko vieno iš žymiausių paskutiniųjų dešimtmečių Šiaulių miesto žydų bendruomenės narių – Leibos Lipšico (1925–2002) – 90-ųjų gimimo metinių minėjimas. Renginyje buvo skaitomi L. Lipšico laiškai, aptarti gyvenimo vingiai, darbai, rodytas Šiaulių Didždvario gimnazijos gimnazistų (vad. mokytoja Valda Kizevičiūtė) sukurtas filmas „Šiaulių getas", kuriame užfiksuoti L. Lipšico pasakojimai.

2015 m. liepos 9 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko antrasis XII tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – unikalios tarptautinės džiazo grupės improvizacijos vienos iš linksmiausių nebyliojo kino komedijos „Saugumas paskutinėje vietoje" fone. Vilos parke naktinį pasirodymą surengė Dave Allen (gitara, JAV), Arkadijus Gotesmanas (perkusija), Kęstutis Vaiginis (saksofonas), Arman Isojan (kontrabosas).

2015 m. liepos 6 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) prasidėjo kasmetinis, dvyliktus metus organizuojamas tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Valstybės dieną vykęs šventinis atidarymo koncertas „Viena Tėvynė Lietuva" prasidėjo iškilmingai – „Aušros" muziejaus direktorius Raimundas Balza buvo apdovanotas Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk".

2015 m. liepos 5–11 d. Šiaulių „Aušros" muziejuje vyko ilgalaikio tarptautinio bendradarbiavimo projektas „Baltijos muzeologijos mokykla". Nuo 2004 m. organizuojamas projektas skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkų profesiniams gebėjimams tobulinti ir jų kultūriniam bendradarbiavimui skatinti. Šių metų mokymų tema – „Muziejų etika XXI a. kūrybinės ekonomikos kontekste". Mokymus vedė dr. François Mairesse (Sorbonos universitetas, Prancūzija) ir dr. Martin R. Schärer (Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Etikos komiteto pirmininkas, muzeologijos dėstytojas). Mokymai vyko anglų kalba.

2015 m. liepos 3 d. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio pasiruošimo darbai – parko erdves papildė Algimanto Šlapiko metalo ir granito skulptūros, kurias bus galima apžiūrėti iki rugsėjo 27 d.

2015 m birželio 29 d., pirmadienį, 17.00 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko architektų dienai skirtas renginys, lankytojams pasiūlęs veiklų, supažindinančių su tarpukario Lietuvos ir Šiaulių architektūra. Susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas architektūros kūrėjui Vladui Bitei ir jo projektuotiems modernizmo architektūros objektams Šiauliuose. Tarpukario architektūros tema pristatyta paroda, skaitytos dvi paskaitos, norintieji galėjo išbandyti interaktyvų maršrutą po Šiaulių miestą, apžiūrint tarpukario modernizmo architektūros objektus.

Birželio 8 d. Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu atlikti Kultūros objektų aktualizavimo 2014–2020 m. programos pakeitimai ir atskirai patvirtinta programos įgyvendinimo dalis – projektų atrankos ir finansavimo tvarka.

Fotografijos muziejaus naujai įsteigtas Vito Luckaus fotografijos centras – šiuolaikiškas fotografijos tyrimų ir sklaidos Centras – skelbia logotipo kūrimo konkursą.