Spalis 2017

Muziejų darbo laikas 2017 m. rugpjūčio 15 d.

Informuojame, kad 2017 m. rugpjūčio 15 d., antradienį, Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai (Chaimo Frenkelio vila, Žaliūkių malūnininko sodyba, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejai, ŠAM Edukacijos centras) nedirbs. Fotografijos muziejus dirbs nuo 11 iki 17 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje nuo 17 val. vyks tradicinė Žolinės vakaronė.

2017 m. liepos 19, 25 d., rugpjūčio 2, 8 d. 17 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) parodoje „Raoulis Wallenbergas: Aš neturiu kito pasirinkmo" bus rodomi du kino filmai. Švedijos ambasada, norėdama skleisti žinią apie Pasaulio tautų teisuolį R. Valenbergą, parengė parodą, kuri birželį buvo pristatyta Chaimo Frenkelio viloje. Atskleisti dramatišką Švedijos diplomato gyvenimą taip pat padės muziejaus kino salėje „Kapitol" rodomi filmai: Good Evening Mr. Wallenberg / Labas vakaras, pone Valenbergai (vaidybinis) ir Raoul Wallenberg's War / Raulio Valenbergo karas (dokumentinis). Paroda eksponuojama iki rugpjūčio 15 d. Filmų seansai nemokami.

2017 m. rugpjūčio 3 d. lietaus nepabūgę šiauliečiai rinkosi į ketvirtąjį Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginį, kuriame išvydo gyvai įgarsinamą Čarlio Čaplino filmą „Mažylis". Pradėjus temti scenoje pasirodė Roko Zubovo vadovaujamas ansamblis „Nepaklusnieji" ir baritonas iš Norvegijos Stein Skjervold, kuris susirinkusiuosius nustebino įkūnijęs patį Č. Čapliną.

2017 m. liepos 27 d. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko trečiasis XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys. Grupės „Ariel Ramirez tango quintet" pasirodyme skambėjo melodijos iš Buenos Airių, scenoje sukosi tango šokėjai Brigita ir Carlos Rodriguez. Šis pasirodymas sulaukė tokio didelio šiauliečių susidomėjimo, kad dar neprasidėjus koncertui, visos sėdimos vietos buvo kaipmat užpildytos.

2017 m. liepos 21 d. Chaimo Frenkelio vilos parke vyko antrasis XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys - senosios muzikos ansamblio „Jacaras" (Lenkija) koncertas „Nepažinta Ispanija". Scenoje pasirodė: Julieta Gonzalez de Springer (vokalas), Piotr Zaleski (Kanarų salų gitara), Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek, Martin Złotnicki (gitaros), Łukasz Figiel (bosinė gitara), Michał Lasota (mušamieji).

2017 m. birželio 30 d.–liepos 1 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus darbuotojai leidosi į tradicinę pažintinę ekskursiją. Šiais metais pasirinktas maršrutas – Lietuva–Latvija–Estija, kurio metu buvo aplankyti keturi kaimyninių šalių muziejai.

2017 m. liepos 6 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke vyko iškilmingas XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymas, skirtas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti. Šventiniame koncerte skambėjo vienas iš įspūdingiausių XX a. klasikinės muzikos šedevrų - Carlo Orffo oratorija „Carmina Burana". Kūrinį atliko Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija" (meno vadovas Egidijus Kaveckas), Lietuvos kariuomenės orkestras (kapelmeisteris mjr. Egidijus Ališauskas) ir solistai: Irena Zelenkauskaitė (sopranas), Vytautas Juozapaitis (baritonas), Vaidas Bartušas (kontratenoras). Dirigentas kpt. Dainius Pavilionis.