Spalis 2017

2017 m. rugsėjo 7 d. 17–20 val. Šiaulių „Aušros" muziejus dalyvavo Šiaulių arenoje (J. Jablonskio g. 16, Šiauliai) ketvirtą kartą vykusioje vaikų ir jaunimo aktyvaus, kūrybiško laisvalaikio užimtumo parodoje „Ką veiki?". Lankytojams buvo pristatomos muziejaus siūlomos interaktyvios paslaugos ir veiklos.

2017 m. rugsėjo 1 d. 13 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks Šiaulių miesto savivaldybės organizuojama Rugsėjo pirmosios šventė.

2017 m. rugpjūčio 31 d. Chaimo Frenkelio vilos parke susirinkę žiūrovai paskutinį vasaros vakarą palydėjo dalyvaudami XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymo renginyje. Pasirodymui buvo pasirinkta Valstybinio Šiaulių dramos teatro vienos dalies muzikinė meilės istorija pagal Alekso Tarno pjesę „Dibukas" (rež. Raimundas Banionis).

Informuojame, kad 2017 m. rugsėjo 1 d. – Mokslo ir žinių dieną – Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniuose moksleiviai gali lankytis nemokamai.

2017 m. rugpjūčio 25–26 d. „Aušros“ muziejus prisijungia prie „Šiaulių naktys“ renginių ir pratęsia kai kurių muziejaus padalinių darbo laiką.

2017 m. rugpjūčio 17 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis visai šeimai „Princesė Strazdanėlė".

2017 m. rugpjūčio 24 d., ketvirtadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko jau priešpaskutinis XIV tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginys – koncertas „Nuo klasikos iki kabareto". Scenoje pasirodė Clotilde van Dieren (mecosopranas, Belgija) ir Justas Šervenikas (fortepijonas, Lietuva).

Nuo 2017 m. rugpjūčio 9 d. Radijo ir televizijos muziejuje (Vilniaus g. 174, Šiauliai) eksponuojama paroda „Telefonui Lietuvoje – 135". Muziejaus lankytojai išvys telefono raidos pokyčius nuo XX a. 3 dešimtmetyje naudotų aparatų iki šiandien visiems įprastų mobiliųjų. Parodoje pristatomi ir kariniai telefonai, kurių gamybos data siekia II Pasaulinio karo laikus, komunatoriai – telefonų stotyse stovėję įrenginiai, prie kurių dirbo telefonistės, sujungdavusios abonentus pokalbiui.

2017 m. rugpjūčio 16 d., trečiadienį, Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) skambėjo M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondo inicijuota aktoriaus Česlovo Stonio kompozicija „AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS" (Paulius Širvys – eilėse, dainose, prisiminimuose).