Biželis 2017

2016 m. gegužės 21 d., šeštadienį, 18–24 val. Šiauliuose vyko tarptautinio projekto „Europos muziejų naktis 2016" renginiai tema „Rožės pražydėjimas tamsoj". Pirmą kartą duris atvėrė ir į išskirtinius renginius kvietė vienuolika muziejų, kurie per naktį sulaukė 20 tūkstančių lankytojų (20019).

2016 m. gegužės 18 d., trečiadienį, 17 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks paskaita „Kas yra Didysis paveikslas?", kurią ves fotomenininkė, viena iš Fotografijos muziejuje veikiančios tarptautinės parodos „Požiūris į senovinę fotografiją" autorių Galina Moskaleva (LT / RU).

2016 m. gegužės 6 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko pirmą kartą Šiauliuose organizuoto konkurso „Šiaulių knyga" baigiamasis renginys. Šiaulių „Aušros" muziejaus katalogas „Senieji Šiauliai atvirukuose" buvo pripažintas gražiausiu mokslinių, dalykinių knygų ir vadovėlių kategorijoje, o muziejaus dizainerio Vilmanto Dambrausko knyga „Mano miesto portretai" buvo išrinkta „Šiauliečių knyga".

2016 m. gegužės 2–8 d. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko 11-ąjį kartą organizuojamo dizaino festivalio „Dizaino savaitė" renginiai. Tradiciškai pirmąją gegužės savaitę penkiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Telšiuose) kviečiama dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apsilankyti parodose, semtis žinių ir jomis dalytis tarptautinėse konferencijose, pristatyti savo naujausius darbus.

2016 m. balandžio 30 d., šeštadienį, Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) lankytojai galėjo apžiūrėti istorinių automobilių parodą, organizuojamą Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile".

2016 m. balandžio 25 d. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidaryme Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje Šiaulių „Aušros" muziejaus direktorius Raimundas Balza ir l. e. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktorės pareigas Regina Miežetienė pasirašė neterminuotą bendradarbiavimo sutartį, užtvirtinančią tęstinį dviejų svarbių regiono kultūros institucijų – bibliotekos ir muziejaus – bendravimą.