Gegužė 2017

2016 m. balandžio 30 d., šeštadienį, Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) lankytojai galėjo apžiūrėti istorinių automobilių parodą, organizuojamą Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile".

2016 m. balandžio 25 d. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidaryme Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje Šiaulių „Aušros" muziejaus direktorius Raimundas Balza ir l. e. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktorės pareigas Regina Miežetienė pasirašė neterminuotą bendradarbiavimo sutartį, užtvirtinančią tęstinį dviejų svarbių regiono kultūros institucijų – bibliotekos ir muziejaus – bendravimą.

2016 m. vasario 9 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) atidaryta dailininko Vytauto Kasiulio paroda „Skandinaviški etiudai" iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių. Paroda veikia 2016-02-05–05-01. Parodos kuratorė Vytauto Kasiulio dailės muziejaus vedėja Ilona Mažeikienė.

Tiems, kas internete tikslingai ieško informacijos apie muziejuose saugomus kultūros paveldo objektus, tikriausiai atsakyti į šį klausimą jau kuris laikas nėra sudėtinga. Be abejo, tai Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) viešoji prieiga internete – www.limis.lt.

Šiaulių „Aušros" muziejus kartu su kitais Lietuvos muziejais kviečia šalies gyventojus, kolekcininkus, įvairias institucijas ir organizacijas pasidalyti turimu dokumentiniu paveldu, kuriame įamžintas nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimas ir stiprinimas nuo XIX a. pab. iki 2016 m., bei leisti muziejams jį suskaitmeninti (nufotografuoti, nuskenuoti, aprašyti, įtraukti į duomenų bazes) ir paviešinti.

Šiaulių „Aušros“ muziejus visus, norinčius iš naujo atrasti ar suprasti senolių papročius, tradicijas bei išmintį, kviečia į kūrybišką edukacinį projektą „Šeimos savaitgalis muziejuje". Kviečiami dalyvauti ne tik vaikai su tėveliais ar seneliais, norintys smagiai kartu praleisti laisvalaikį netradicinėje aplinkoje, bet ir visi smalsūs, trokštantys sužinoti ką nors naujo, mėgstantys eksperimentuoti ir išbandyti naujoves.

Šiaulių „Aušros" muziejus 2016 m. balandžio 14 d. (ketvirtadienį) Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) organizavo seminarą „Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo aspektai viešai naudojant muziejaus informacinius išteklius".

Šiaulių „Aušros" muziejus 2016 m. vykdo projektą „Susitikimai. Šiauliečiai menininkai", skirtą Šiaulių miesto 780 metų jubiliejui paminėti. Projekto idėja – retrospektyvinėje parodoje, apimančioje atkurtos Nepriklausomos Lietuvos 25 metų laikotarpį, remiantis muziejininkystės principais, pristatyti šiauliečių menininkų (tapytojų, grafikų, skulptorių ir kt.) kūrybą, kuri atspindėtų jų veiklos ir Šiaulių meninio gyvenimo raidą nuo 1990 m. iki šių dienų. Planuojama parodos data – 2016 m. rugsėjo–spalio mėn.

2016 m. vasario–kovo mėn. Šiaulių „Aušros" muziejaus restauravimo centro II kategorijos popieriaus restauratorė Elvina Karosienė dvi savaites stažavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriuje (DKRS). Stažuotę finansavo Lietuvos kultūros taryba. Darbams vadovavo aukščiausios kvalifikacinės kategorijos dokumentų restauratorės Solveiga Sprindinė, Dalia Udrienė ir restauratorė ekspertė dr. Birutė Sivakova.