Renginių kalendorius

  Spalis 2018  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Edukacija

Užsiėmimų trukmė – 1–1,5 val.
Užsakymai priimami ir informacija teikiama tel. (8 41) 21 11 98.

 

Edukaciniai užsiėmimai

• Piemenėlių vargai ir pramogos
(Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73)

Kerdžiaus ragas mažuosius kviečia susiburti Žaliūkių malūnininko sodyboje. Lauke vedamo naujo edukacinio užsiėmimo dalyviai, tapę piemenėliais, sužinos įvairių dalykų apie ganiavą senajame kaime. Kerdžius parodys, kaip buvo daromi piemenų muzikos instrumentai – iš medžio žievės ir mediniai lumzdeliai, skudučiai, švilpynės, šiaudo birbynės, galės jais paraliuoti. Piemenėliai išmoks nusivyti virvutę ir virvę, padaryti pantį. Lauks ir tradiciniai piemenėlių žaidimai: lenktynės su maišais, paslėptų daiktų ieškojimas, muštukas. Galiausiai bus ragaujama lauže keptų bulvių su lupenomis. Šiame edukaciniame užsiėmime piemenėlių vargai nedideli, o pramogos – smagios.

Skirta 1–4 klasių moksleiviams.
Kaina vienam moksleiviui – 1 Eur

• Duonos kepimas
(Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73)

Sakoma, jog duonos skonis – tai gyvenimo skonis. Norite sužinoti, koks jis – ateikite pas mus, į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur Jus maloniai priims šventiškai nusiteikusi „gaspadinė" – juk šiandien bus kepama kvapni, natūraliai subrandinta, naminė duonelė! Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, išgirsite pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinosite valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, išmoksite naudotis duonkepe, minkysite tešlą, kepsite ir ragausite duonelę.

Edukacinio užsiėmimo kaina – 70 Eur, su nuolaida – 50 Eur (I–V po 17 val., VI–VII po 16 val. – 100 Eur).

 

• Užgavėnių kaukių darymas

(Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73)

Artėjant Užgavėnėms, kviečiame visus, didelius ir mažus, kartu pasiruošti šaltos žiemos išvarymui ir ilgai laukto pavasario sutikimui: priminsime šios pagoniškos šventės tradicijas ir apeigas, išgirsite apie įvairius prietarus ir burtus bei sužinosite apie vieną pagrindinių šventės atributų – kaukes ir persirengėlius. Siūlome ne tik pasikalbėti apie paskutinę žiemos mėsiedo dieną, bet ir pasigaminti charakteringą kaukę (papjė mašė technika), kuri padėtų kuo greičiau išvaryti žiemą ir prisišaukti pavasarį.

Skirta 4–8 klasių moksleiviams.
Kaina vienam moksleiviui – 1 Eur.

 

• Margučių raštai
(Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73)

Svarbiausias Velykų simbolis – margintas kiaušinis (margutis) – reiškia gamtos prisikėlimą, gyvybės atsiradimą, gyvenimo atsinaujinimą, augalijos gimimą, jos žydėjimą ir vaisingumą. Kviečiame susipažinti su Velykų tradicijomis, papročiais, simboliais ir ornamentika bei išmokti marginti kiaušinius karštu vašku. Į pratybas reikia atsinešti kelis kietai virtus kiaušinius.

Skirta 1–12 klasių moksleiviams, suaugusiesiems.
Kaina vienam moksleiviui – 1 Eur, suaugusiajam – 2 Eur.

 

• Velykų pyragas
(Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73)

Velykos – tai šventė po septynių savaičių gavėnios pasninko, per kurią stalas gausiai nukraunamas valgiais. Kiekviena šeima patiekdavo mėsiškų patiekalų, būtinai prisimargindavo kiaušinių ir išsikepdavo gardaus, paskaninto aguonomis šventinio pyrago. Kviečiame ne tik susipažinti su senoviniais Velykų papročiais ir patiekalais, bet ir pasimokyti pagal senąjį receptą išsikepti Velykų pyragą.

Skirta 1–12 klasių moksleiviams, suaugusiesiems.
Priimama ne didesnė kaip 30 asmenų grupė.
Edukacinio užsiėmimo kaina – 70 Eur, su nuolaida – 50 Eur (I–V po 17 val., VI–VII po 16 val. – 100 Eur).

 

• Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai...
(Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73)

Gruodis – Advento metas, kai aplink tvyro susikaupimas ir stebuklinga ramybė. Kartu tai – ir mistiškas laikotarpis, pilnas įvairių tikėjimų, spėjimų ir burtų, lemsiančių ateinančius metus, šeimyninę laimę ar asmeninę sėkmę.

Visą gruodžio mėnesį Žaliūkių malūnininko sodybos šeimininkai, malūnininkas ir jo gaspadinė, šventiškai papuoštoje troboje lauks besidominčių senaisiais papročiais ir kvies dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Adventas – tikėjimai, spėjimai, burtai..." Užsiėmimo dalyviai išgirs draudimų, kurių privalu laikytis Advento metu, spės orus ir būsimą derlių, pabandys sužinoti, ką gi jiems žada ateinantys metai, vaišinsis pačių iškeptais kūčiukais, dar prėskučiais ar šližikais vadinamais.

Edukacinio užsiėmimo kaina – 70 Eur, su nuolaida – 50 Eur (I–V po 17 val., VI–VII po 16 val. – 100 Eur).

 

• Tradiciniai vardadieniai ir gimtadieniai
(Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73)

 

Žaliūkių malūnininko troboje kepama ne tik duona kasdieninė, bet ir švenčiamos šventės. Svarbiausios žmogaus gyvenime yra dvi dienos – vardadienis ir gimtadienis. Tokiomis progomis troboje pasklinda šventinių kepinių kvapas, ir susirinkę malūnininko sodyboje galite kepti ir ragauti ką tik iš krosnies ištrauktus senoviškus naminius sausainius ar šventines bandeles.Gera ne tik susėsti prie didelio medinio stalo ir vaišintis, bet ir pajusti šeimos ir draugų artumą, patiems patirti lietuviškas vardinių ar gimimo dienos šventimo tradicijas ir papročius, o taip pat sužinoti ar prisiminti, kaip dalinamas žiedas ir ką veikė tas katinas, ant pečiaus tupėdamas.

 

Skirta visoms amžiaus grupėms.

 

Edukacinio užsiėmimo kaina – 90 Eur, su nuolaida 70 Eur (I–V po 17 val., VI–VII po 16 val. – 150 Eur).

 

Registracija tel. (8 41) 21 11 98.