Renginių kalendorius

  Spalis 2018  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Betliejaus taikos ugnis sužibo Žaliūkių malūnininko sodyboje

2016 m. gruodžio 16 d. į Žaliūkių malūnininko sodybą (Architektų g. 73, Šiauliai) buvo atnešta Betliejaus taikos ugnis. Norintys ją parsinešti į savo namus, kviečiami atsinešti žvakę ar žibintą ir uždegti juos malūnininko sodyboje.

Betliejaus taikos ugnis – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva 1986 m. Austrijoje, Linco mieste. Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje" metu. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu, specialioje kapsulėje, transportuojama į Vieną. Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą bei kitus žemynus. Šią Betliejaus taikos ugnies nešimo užduotį visose šalyse atlieka tų valstybių skautai, jiems padeda kitos nevyriausybinės organizacijos.

Gruodžio 14–24 dienomis Lietuvoje Betliejaus taikos ugnis nešama į bažnyčias ir ten, kur ypač trūksta vilties ir šilumos – į vaikų ir senelių globos namus, ligonines ir kitas bendruomenes bei organizacijas. Iš rankų į rankas, per visą pasaulį, perduodama ugnis neša viltį ir taiką.

Akcijos tikslas – pasiekti kuo daugiau žmonių ir paskatinti kiekvieną aktyviai kurti taiką savo aplinkoje, siekti tolerancijos visoms etninėms, kultūrinėms, politinėms ar religinėms grupėms. Betliejaus taikos ugnis – tai žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis. Simboline žvakės liepsna siekiama įžiebti taiką ir ramybę pirmiausia mūsų visų širdyse, skleidžiant ją savo šeimoje, bendruomenėje, šalyje ir visame pasaulyje. Šį siekį sustiprina ir rašytojo P. Friebe žodžiai: „Žvakė dega ne dėl savęs pačios. Ji dega dėl kitų".

Gruodžio 15 d., ketvirtadienį, ugnis traukiniu iš Vilniaus bus atvežta į Šiaulius.

Daugiau nuotraukų – Žaliūkių malūnininko sodybos profilyje facebook'e.

« Atgal