Gruodis 2017

Dailės dirbtuvės Chaimo Frenkelio vilos parke

Vasaros vakarais visus – vaikus, mamas ir tėčius, močiutes ir senelius, norinčius kūrybiškai praleisti vakarą, kviečiame į dailininko dirbtuves po atviru dangumi. Jūsų laukia geras poilsis, nuostabi vilos parko aplinka ir profesionali dailininkė, kuri mokys piešti, tapyti, supažindins su įvairiomis technikomis bei pristatys moderniuosius stilius.

Užsiėmimai vyks liepos 29 d., rugpjūčio 6, 20 ir 27 d. nuo 18 val. Šiaulių „Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke adresu: Vilniaus g. 74, Šiauliai.

Vilos parko dirbtuvių dailininkės: Regina Tamašiūnaitė (lepos 29 d.), Birutė Kuicienė (rugpjūčio mėn.).

Trukmė – 2 val.

Kaina suaugusiajam – 5 Eur. Studentams, senjorams – 3,50 Eur. Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių moksleiviams, dalyvaujantiems dirbtuvėse kartu su tėveliais, edukacinis užsiėmimas – nemokamas. Priemonės į kainą įskaičiuotos.

Jei lauke blogas oras, dailės dirbtuvės vyksta Chaimo Frenkelio viloje.

Registracija į užsiėmimus tel. (8 41) 52 43 94.

Pirmą vasaros trečiadienį Šiaulių „Aušros" muziejus kvietė į pirmąjį dailininko dirbtuvių susitikimą Chaimo Frenkelio vilos parke. Atvėsus orui dirbtuvės persikėlė į Chaimo Frenkelio vilos vidų. Dailės entuziastai – vaikai, mamos ir močiutės rinkosi molbertus, dažus ir ilgai nelaukę pradėjo tapyti.

Fot. – M. Kazimieraitytė

Ne pirmus metus dailininko dirbtuvėse vilos parke dirbanti profesionali dailininkė Birutė Kuicienė individualiai bendravo su pradedančiaisiais, drąsino tapyti taip, kaip kiekvienam patinka. Dailininkė neslėpė, kad ją ypač žavi nemokantys piešti lankytojai – jie patiria tikrąjį atradimo džiaugsmą. „Įkvepia dirbtuvių energetika, dažais išteptos nosys, bendravimas. Piešti ateina ypatingi, apdovanoti žmonės", – šypsojosi dailininkė B. Kuicienė.

Susirinkę įvairių profesijų atstovai sakėsi dailininko dirbtuvėse pailsėję nuo tiesioginio darbo, įgiję naujos dvasinės patirties. Dažnas prisipažino teptuką laikęs tik mokykloje ar studijų metais, o popieriuje išlieti tikruosius savo išgyvenimus ryžosi tik dabar. Dirbtuvėse atsiskleidė ir netikėtas talentas – medicinos darbuotojos Neringos darbas taip patiko dailininkei, kad pradedančioji tapytoja buvo pakviesta tęsti užsiėmimų į dailės studiją.

Ypač nuoširdžiai dirbtuvėse triūsė vaikai: šešiametis Matas nupiešė tris, o penkiametė Gabrielė – du piešinius. „Čia įdomiau negu mokykloje, nes galiu piešti tai, ką noriu, mokytoja liepia, o dailininkė – pataria", – palygino Matas.

Daugiau akimirkų iš pirmųjų dailės dirbtuvių rasite muziejaus profilyje facebook'e.

Fot. – D. Bačiulė