Renginių kalendorius

  Spalis 2018  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

2016 m. spalio 13 d. Šiaulių „Aušros" muziejaus padalinyje – Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) – prasidėjo iki gruodžio 1 d. truksiantis viešų paskaitų ciklas apie fotografiją „Vaizdų gyvenimas II". Paskaitas veda menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Besidominčius fotografija menotyrininkas paskaitose supažindins su šio meno raida ir jo formomis, besikeičiančia vizualine kultūra, kartu su klausytojais gilinsis, kokią įtaką žmonėms daro fotografija, ragins į aptariamas temas pažvelgti per filosofijos prizmę, taip pat analizuos fotografiją šiuolaikinių aktualijų kontekste. Paskaitas papildys gausi vaizdinė medžiaga, leisianti susirinkusiems geriau suprasti nagrinėjamas temas.

Pirmąjį paskaitų ciklą „Vaizdų gyvenimai" Fotografijos muziejaus lankytojai turėjo galimybę išgirsti praėjusių metų rudenį.

Visi paskaitų ciklo „Vaizdų gyvenimas II" susitikimai yra nemokami. Vienos paskaitos trukmė – 1 val.

 

FOTOGRAFINIS PASAULIO PERKŪRIMAS

2016 m. spalio 13 d. (ketvirtadienis) 17 val.
Kaip fotografinis montažas pakeitė pasaulio suvokimą, kaip dadaistinis koliažas ir konstruktyvistinės sovietų kompozicijos pakeitė žmogaus, teritorijos, ideologijos suvokimą, kaip vaizdo montažas yra susijęs su tikrovės ir žmogaus perkūrimu? Paskaita apie vizualias pasaulio perkūrimo utopijas.

Nuotr. E. Tamošiūno. Daugiau akimirkų iš renginio – Fotografijos muziejaus facebook'e.

KASDIENYBĖS POETIKA FOTOGRAFIJOJE

2016 m. spalio 27 d. (ketvirtadienis) 17 val.
Gyvenimiškas kasdienybės pasaulis yra arčiausiai žmogaus. Tačiau paradoksalu, kad kasdienybė yra mažiausiai matoma. Mėgėjiška, šeimyninė fotografija suteikė iki tol neregėtą galimybę tyrinėti kasdienybės reiškinius, padėjo suvokti uždaroje egzistencijoje slypinčią poeziją. Kada ir kaip fotomenininkai pasisavino buitinės fotografijos estetiką?

Nuotr. E. Tamošiūno. Daugiau akimirkų iš renginio Fotografijos muziejaus facebook'e.

INFORMACINIAI VAIZDŲ KARAI

2016 m. lapkričio 10 d. (ketvirtadienis) 17 val.
Kariaujama ne tik ginklais, ne mažiau svarbūs yra informaciniai karai. Fotografinis vaizdas juose užima išskirtinę vietą. Jau šimtą metų fotografija dalyvauja visuose ideologinio karo frontuose. Kaip jos sukurti vaizdiniai tampa laikmečio ikonomis, kaip jie veikia mūsų mąstymą ir pasirinkimus?

Nuotr.E. Tamošiūno. Daugiau akimirkų iš renginio – Fotografijos muziejaus facebook'e.

 

POSTMODERNISTINĖ FOTOVAIZDO FILOSOFIJA

2016 m. gruodžio 1 d. (ketvirtadienis) 17 val.
Postmodernistinio meno atstovai netiki fotografinio vaizdo galimybe perteikti pasaulio tikrovę. Todėl fotografiją jie pasitelkia kurdami naujus, įsivaizduojamus, surežisuotus pasaulius. Kita vertus, postmodernistinė fotografija mėgsta demaskuoti įvairius ideologinius, komercinius, tradicinius tikrovės vaizdavimus. Paskaita apie tai, kaip postmodernistinis vaizdas ugdo kritinį mąstymą, moko ironijos ir plečia vaizduotės ribas.

Nuotr. E. Tamošiūno.

« Atgal