Renginių kalendorius

  Spalis 2018  
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

2016 m. rugsėjo 30 d. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyko „Tyrėjų naktis", pakvietusi iš arti pamatyti ir įsiamžinti didžiausiu Lietuvoje menininko Gintauto Kavoliūno sukonstruotu fotoaparatu. Lankytojų muziejuje laukė ir kitos veiklos. Renginys nemokamas.

Fotografijos muziejus jau trečius metus prisijungė prie tarptautinio projekto „Tyrėjų naktis" ir kvietė kūrybiškai praleisti vakarą, susitinkant su senųjų fotografijos procesų meistru – Gintautu Kavoliūnu ir Fotografijos muziejaus edukatoriais. Į Fotografijos muziejų atvykęs menininkas pademonstravo, kaip veikia jo paties sukonstruotas didžiausias Lietuvoje fotoaparatas ir kvietė įsiamžinti.

Gintautas Kavoliūnas – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos LAFA valdybos narys, VšĮ „Atvirosios fotografijos dirbtuvės" steigėjas ir puoselėtojas.

2014 m. Vilniuje Gintautas Kavoliūnas pirmą kartą viešai išbandė didžiausią Lietuvoje 163 x 137 x 149 cm dydžio, 800 mm objektyvo židinio nuotolio fotoaparatą, įrengtą automobilio priekaboje. Šiuo paties menininko sukonstruotu fotoaparatu norintieji buvo kviečiami įsiamžinti bendroje fotografijoje pėsčiųjų bulvare prie Fotografijos muziejaus.

Nufotografuoto vaizdo 100 x 70 cm dydžio sidabro druskų atspaudo gamybą buvo galima stebėti gyvai Fotografijos muziejaus Studijoje tiesioginėje transliacijoje iš greta esančios fotolaboratorijos. Kiekvienas renginio dalyvis galėjo išbandyti vieną iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų – fotogramą, kurią gaminant fotolaboratorijoje ant šviesai jautraus pagrindo išdėliotų daiktų kompozicija apšviečiama kryptine šviesa, o vėliau ryškinama specialiomis cheminėmis medžiagomis.

Projektas „Tyrėjų naktis" įvairiuose Europos miestuose vyksta jau daugiau nei dešimtmetį. Paskutiniojo rugsėjo penktadienio vakarą mokslininkai ir tyrėjai kviečiai dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, eksperimentuose, parodose ir t. t. Į šių metų „Tyrėjų nakties" renginius įsitraukė daugiau nei 300 Europos miestų, tarp jų Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Molėtai ir kiti mažesni Lietuvos miesteliai.

 

Nuotr. E. Tamošiūno. Daugiau renginio akimirkų – Fotografijos muziejaus profilyje facebook'e.

 

Renginys nemokamas. Informaciją teikia Fotografijos muziejaus ekspozicijų konsultantė-ekskursijų vadovė Ieva Stočkutė, tel. (8 41) 524393, el. paštas: i.stockute@ausrosmuziejus.lt.

« Atgal