Renginių kalendorius

  Rugsėjis 2018  
P A T K Pn Š S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Vito Luckaus fotografijos centras

Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, LT-76296 Šiauliai

Gedimino p. 51 (315 kab.) LT-01504 Vilnius

 

Vito Luckaus fotografijos centras (VLFC) yra Šiaulių „Aušros" muziejaus Fotografijos muziejaus padalinys, 2014 m. lapkričio 21 d. įsteigtas kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir V. Luckaus fotografinį archyvą Lietuvai padovanojusia menininko našle Tania Luckiene-Aldag. VLFC veiklą pradėjo 2015 m. balandį, šiuo metu būstinė yra įsikūrusi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Vilniuje. Planuojama, kad ateityje Fotografijos centras sostinėje įsikurs atskirose patalpose. Fotografijos muziejuje Šiauliuose saugomą menininko darbų kolekciją sudaro 342 jo žmonos padovanoti eksponatai: fotografijų atspaudai, rankų darbo albumai bei jų maketai, fototechnika, ir per 300 jau iš anksčiau muziejuje saugomų menininko darbų. Tai yra didžiausia ir išsamiausia V. Luckaus kolekcija Lietuvoje.

VLFC yra fotografijos paveldo sklaida ir naujų kūrybinių iniciatyvų atsiradimu besirūpinanti institucija, kuri plėtoja daugiafunkcę veiklą. Pagrindinis centro tikslas – V. Luckaus kūrybinio palikimo tyrimai, sklaida ir Jungtinėse Amerikos Valstijose saugomos archyvo dalies sugrąžinimas Lietuvai. Taip pat vienas iš prioritetinių centro siekių yra aktualizuoti XX–XXI a. Lietuvos fotografiją bendrame vizualiųjų menų ir kultūros kontekste ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu, skatinti kūrybos, jos interpretacijų bei vizualųjį raštingumą.

Fotografijos centras užsiima daugiakrypte su fotografijos menu susijusia veikla: ieško vertingų fotografijos archyvų, siekia, kad jie patektų į specialias fotografinės materijos saugojimo sąlygas turinčias institucijas. Kvalifikuotai tiria kūrybą, meninį ir kultūrinį kontekstą, kryptingai populiarina šalies fotografų bei fotografijos priemones taikančių menininkų kūrybą ir svarbiausius fotografijos meno reiškinius. Siekia pristatyti ne tik pripažintų, bet ir kūrybinį kelią dar tik pradedančių jaunosios kartos atstovų ar nepelnytai primirštų originalių autorių kūrybą.

Greitai ir kritiškai reaguodamas į meno aktualijas, VLFC siekia sukurti šiuolaikišką erdvę, kurioje vyktų susitikimai, diskusijos, būtų keičiamasi idėjomis, požiūriais ir tokiu būdu ugdomas ir stiprinamas vizualusis raštingumas, kritinis ir kūrybinis mąstymas.

Vito Luckaus fotografijos centro svetainė – http://vlfc.lt/pradzia/