Renginių kalendorius

  Rugpjūtis 2018  
P A T K Pn Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Šventiniai linkėjimai iš Fotografijos muziejaus fotobūdelės

Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai) iki sausio 6 d. siūlo visiems kūrybiškai ir prasmingai praleisti laisvalaikį kalėdinėse dirbtuvėse. Muziejaus studijoje veikia žaisminga fotobūdelė, kurioje lankytojai kviečiami įsiamžinti ir taip pasidalyti šventine nuotaika su kitais, o užsukus į muziejaus fotolaboratoriją – pasigaminti originalų šventinį fotografinį atviruką.

Turbūt nedaugelis žino, kad šiandieninė asmenukių mada yra toli gražu ne mūsų dienų išradimas, o tik šiuolaikinė beveik šimtametės fotobūdelės arba fotokabinos tradicijos interpretacija. Šis, kadaise labai populiarus, fotografavimo įrenginys buvo užpatentuotas JAV dar 1925 m. ir žaibiškai išplito po visą pasaulį. Artėjant didžiosioms metų šventėms, Fotografijos muziejus kviečia prisiminti šiandien jau primirštą klasikinę fotografijos pramogą, įsiamžinti su šeima ar draugais muziejaus studijoje įrengtoje improvizuotoje fotobūdelėje. Čia išlaikytas pagrindinis fotokabinos principas – besifotografuojančiųjų privatumas: lankytojai fotobūdelėje yra vieni ir fotografuojasi patys, paspausdami nuotolinį fotoaparato valdymo mygtuką. Šventinę nuotaiką padeda susikurti fotografavimuisi paruoštos žaismingos dekoracijos (angliškai žinomos kaip props-butaforija), jų dėka lankytojai tampa įvairiais linksmais ir netikėtais personažais.

Kiekvienas dalyvis gali rinktis klasikinio fotobūdelės formato nuotraukas, sudarytas iš trijų kadrų, ar atvirlaiškio fotografijas iš vieno kadro, kurias galima pasilikti atminčiai ar išsiųsti kaip atvirlaiškį savo artimiesiems bei draugams, pasinaudojant Fotografijos muziejuje įrengta pašto dėžute.

Tiems, kuriuos vilioja senove dvelkiantis kūrybinis procesas, Fotografijos muziejaus studijoje siūloma pasigaminti kalėdines fotogramas. Fotograma – tai autentiškas ir vienas iš seniausių fotografikos būdų, kai fotografinis vaizdas gaunamas be fotokameros. Užsiėmimai vyksta tamsioje fotolaboratorijoje, raudonoje šviesoje. Kiekvienas dirbtuvių dalyvis ant šviesai jautraus popieriaus kuria savo unikalią kompoziciją iš įvairių daiktų ir kalėdinės tematikos trafaretų: pušų šakelių, įvairių dydžių kankorėžių, džiovintų apelsinų, gvazdikėlių, cinamono lazdelių, imbiero saldainių ar kitų detalių. Kompozicija apšviečiama kryptine šviesa, po to fotopopierius merkiamas į specialų cheminį tirpalą. Taip gimsta unikalus lankytojų rankomis sukurtas kūrinys, kurį čia pat galima papildomai dekoruoti ir, muziejaus kasoje įsigijus pašto ženklą, išsiųsti paštu kaip originalų kalėdinį sveikinimą savo bičiuliams ir artimiesiems.

Fotobūdelė veikia Fotografijos muziejaus darbo laiku: antradieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais 10–18 val., trečiadieniais 10–19 val., šeštadieniais, sekmadieniais 11–17 val.

Fotogramų gamyba vyksta kiekvieną trečiadienį 17 val. 30 min. ir šeštadienį 14 val. Būtina išankstinė registracija telefonu 8 41 524393.

Daugiau informacijos – www.fotomuziejus.lt

« Atgal