Renginių kalendorius

  Kovas 2018  
P A T K Pn Š S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Fotografija

 

Šviesos laboratorija

(Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140)

Nerūpestingai nuspausti mygtuką, bakstelėti ekrane ir pasidalyti socialiniame tinkle – tik tiek šiandien tereikia pastangų ir pasaulis srūva milijardais skaitmeninių fotografinių vaizdų. Tai, be abejonės, puiku, tačiau kodėl nepamėginus sukurti šį tą savito ir nepakartojamo? Užsiėmimo metu Fotografijos muziejaus studijoje ir fotolaboratorijoje išbandysime autentišką fotografijos technologiją. Naudodamiesi mūsų pagamintais „pinhole" fotoaparatais, šviesai jautriame popieriuje susikursite vieninteles ir nepakartojamas fotografijas ir patys jas išryškinsite fotolaboratorijoje, o nekasdieniai potyriai jums liks atminimui.

Rekomenduojama amžiaus grupė: 7–12 klasių moksleiviams, suaugusiesiems.
Kaina vienam moksleiviui 2 Eur.
Dalyvių skaičius iki 15.

 

Fotografo asistentas
(Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140)

Fotografas – tai fotografijos studijos šeimininkas. Čia jis tyrinėja šviesą, kuria subtilų santykį su fotografuojamu modeliu, meistriškai valdydamas šviesą, įkvepia gyvybę statiškiems objektams. Valdyti šviesą – nelengva, bet labai įdomi užduotis. Fotografas išmano įvairius apšvietimo būdus, jų kuriamus efektus ir juos pritaiko dirbdamas studijoje. Užsiėmimo metu susipažinsime su klasikine apšvietimo schema, profesionalų studijine įranga, visi kartu nusifotografuosime ir kiekvienas atsispausdinsime fotografijas atminimui.

Rekomenduojama amžiaus grupė: 7–12 klasių moksleiviams, suaugusiesiems.
Kaina vienam moksleiviui 2 Eur.

 

Fotografijų dailininkai
(Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140)


Poreikis fiksuoti realybę žmonijai svarbus jau labai labai seniai. Žmonės pradėjo piešti nuo neatmenamų laikų, o fotografuoja dar tik apie 170 metų. Šiandien galime būti tokie išradingi ir kūrybiški jungdami fotografiją ir dailę. Fotografija puikiai perteikia realybę, todėl imdami ją kaip pagrindą savo kūriniui mes galime žaisti ir tai, kas visiškai aišku, paversti fantazija, pasaka ar siurrealistiniu šedevru.

Užsiėmimo metu dekoruosime, keisime, puošime, perkursime fotografijas, kurias padarysime / pasidarysite Fotografijos muziejuje. Tai gali būti Jūsų portretas ar bet kuri Jus įkvėpusi muziejaus erdvė ar jos detalė. Tušas, akrilas, įvairių spalvų tušinukai, blizgieji geliai, jei norėsite, leis fotografijai tapti ne tik savitu kūriniu, bet ir atvirlaiškiu. Jums tereikės kitoje pusėje užklijuoti pašto ženklą ir užrašyti gavėjo adresą*.

Kaina: vaikams – 2 Eur, suaugusiesiems – 3 Eur.
* Atvirlaiškiui pašto ženklą galėsite nusipirkti muziejuje ir čia pat jį išsiųsti.

Rekomenduojama amžiaus grupė: priešmokyklinio amžiaus vaikams, 1–12 kl. moksleiviams, suaugusiesiems.
Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 30 asmenų.
Trukmė: 60 min.

 

Fotograma – šešėlinio vaizdo drama
(Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai)

Jeigu Jus kas nors pakviestų fotografuoti be fotokameros, ką pagalvotumėte? Sutiktumėte? O gal pamanytumėte, kad tai neįmanoma? Mes jus kviečiame sutikti ir įsitikinti, kad tai labai realu, nenuspėjama ir įdomu!
Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminsime fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidės nuo tos akimirkos, kai Jūs iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų pradėsite dėlioti savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Galite atsinešti savo daiktų ir taip fotogramą padaryti dar asmeniškesnę. Kai būsite visiškai tikri dėl kompozicijos, Jūsų kūrinys bus apšviečiamas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip ir atsiras vaizdas be fotokameros! Galėsite jį ir kitiems parodyti, ir apie visa tai papasakoti.

Kaina: vaikams – 2 Eur, suaugusiesiems – 4 Eur.

Rekomenduojama amžiaus grupė: priešmokyklinio amžiaus vaikams, 1–12 kl. moksleiviams, suaugusiesiems.
Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 30 asmenų.
Trukmė: 60 min.

 

Mėlyni saulės atvirukai
Fotografijos muziejus (VIlniaus g. 140, Šiauliai)

Atrodytų neįmanoma, kad fotografijai sukurti gali pakakti tik paprasto specialiais dažais užtepto popieriaus ir saulės šviesos, tačiau tokia fotografijos technika žinoma dar nuo XIX a. vidurio ir vadinasi cianotipija.

Apsilankykite Fotografijos muziejuje ir cianotipijos procesą išbandykite patys! Iš mūsų parengtų priemonių pasigaminę šviesai jautrų popierių ir ant jo sukomponavę vaizdą, stebėsite, kaip dienos šviesoje jis virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu. Savo sukurtus mėlynus saulės atvirukus galėsite pasilikti atminčiai ar išsiųsti paštu muziejuje įrengtoje pašto dėžutė.

*Edukacija priklausoma nuo oro sąlygų.
Kaina: vaikams – 1,5 Eur, suaugusiems – 3 Eur.
Rekomenduojama amžiaus grupė: priešmokyklinio amžiaus vaikams, 1–12 kl. moksleiviams, suaugusiesiems.
Dalyvių skaičius: nuo 5 iki 15 asmenų
Trukmė: 60 min.

 

Edukacijų užsakymas tel. +370 41 52 43 93, el. paštu: foto@ausrosmuziejus.lt

« Atgal